Ve čtvrtek bude Čermák svému mužstvu scházet v duelu dvacátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, který Zbrojovka sehraje od pěti hodin odpoledne na hřišti posledních Vítkovic. „Sestava se nějak rýsuje. Doufám, že bude správná. Máme asi dvě varianty, jednu z nich jsme zvolili, víc vám neřeknu,“ reagoval včera trenér na dotaz Deníku Rovnost.

NEDOSTATEK OBRÁNCŮ

Po absenci Jakuba Šurala, který nedohrál přípravu se Zlínem kvůli poraněným žebrům, se do středu obrany vedle Pavla Dreksy zatáhl Čermák a počínal si víc než slušně. Jenže sestava se musí opět změnit. „Přemýšlím, co jsme komu udělali. Máme nedostatek defenzivně laděných fotbalistů a ještě onemocněl Honza Sedlák, který patří k našim klíčovým hráčům. Musíme neustále reagovat a oslabení je znát na naší hře,“ posteskl si kouč.

Brněnská tombola na stopera. Ze sestavy vypadl ČermákZdroj: Deník

Právě defenzivní záložník Jan Sedlák se nabízel jako varianta do obrany, jenže jeho dnešní start není jistý. „Jde ve čtvrtek na další vyšetření. Musíme se s tím porvat a porveme se,“ hlesl stratég Zbrojovky.

Stav marodky se nijak nezlepšuje. „Ani jedna prognóza není příznivá. U Kuby Šurala jde o typ zranění, který je poměrně nečitelný. Může to být na dva týdny i na delší dobu,“ podotkl Machálek.

Kromě Dreksy už mu zůstal zdravý pouze jeden typický obránce, kapitán Pavel Eismann. Do defenzivy se může zatáhnout štítový záložník Damián Bariš. Nabízí se také varianta se třemi obránci, ovšem v přípravě Brňanům moc nesvědčila.

V tabulce druhá Zbrojovka sice dnes narazí na poslední celek, ovšem kouč jej nepodceňuje. „Sledoval jsem Vítkovice v Prostějově, kde jasně dominovaly ve druhém poločase a domácí byli velmi rádi, že utkání zvládli bez ztráty,“ připomněl trenér prohru Vítkovic 1:4.

NAIVNÍ SOUPEŘ

Doma předtím podlehly Žižkovu 0:1. „Naše hra má tvář a dodržujeme pokyny, ale bohužel jsme naivní. Musíme být více důslední a důrazní v šestnáctce soupeře. Pokud nebudeme proměňovat šance, bohužel zapláčeme,“ řekl na klubovém webu vítkovický kouč Ondřej Smetana.

Brněnští fotbalisté si zvykají na rychlý sled zápasů. Hráli v pondělí s Duklou, po návratu z Vítkovic mají dva dny pauzu a v neděli doma přivítají Třinec. Riziko zranění sníží patřičná regenerace. „Záleží na tom, jak se člověk sám připraví, aby dobře regeneroval, jedl, spal. Času je málo, ale pro všechny stejně. Musíme k tomu přistoupit co nejlíp a profesionálně,“ nabádal brněnský brankář Martin Šustr.

Také ve čtvrtek mohou fanoušci sledovat duel Zbrojovky ve Vítkovicích na Tribuně Štatl v restauraci Zlatá loď na náměstí Svobody společně s bývalým prvoligovým útočníkem Petrem Švancarou a hercem Václavem Svobodou.