Baráž. Brána do první ligy, kterou chtějí Brňané vyrazit. Minulé kole poskočili na vytouženou třetí příčku, teď si ji fotbalisté Zbrojovky hodlají udržet. Proti je šestý Varnsdorf, tým, který málo branek dává, ale i dostává.

Jeho obranu se Jihomoravané pokusí pokořit v neděli v pět hodin odpoledne, jen čtyři dny po domácím triumfu 3:1 nad Pardubicemi. „Od začátku sezony tvrdě trénujeme a kondičně jsme na tom dobře, takže to nebude problém. Máme teď i víc dní na regeneraci než minule, takže věřím, že to zvládneme a zase vyhrajeme. Jsem rád, že se nám vrací práce, kterou děláme naplno a jsme stále blíž a blíž,“ narážel brněnský záložník Ladislav Krejčí na cestu jeho týmu tabulkou.

Brňané na své pouti za postupem často naráží na zatažené formace soupeřů, které musí obtížně dobývat. I proto kouč Pavel Šustr leckdy mění hroty svého útoku.

V posledních dvou duelech například naskočil od začátku snajpr Lukáš Magera.  Ve dvou zápasech předtím se na hřiště podíval až jako náhradník. „Máme čtyři útočníky a můžeme volit více variant rozestavení, takže jsme pro ostatní méně čitelní. Záleží, zda má soupeř rychlé nebo pomalé obránce a taky na tom, jak si vedou kluci na tréninku. Jedno souvisí s druhým,“ přiblížil Šustr.

Brňané v sedmi jarních zápasech padli jen jednou a prezentují se sehraných výkonem. „Vidím na klucích, že už vědí, kde má kdo být. Stále se ale stává, že někteří hráči vypadnou ze své role, takže pak součinnost není taková, jak bychom si představovali. Pořád tam jsou rezervy,“ nespí na vavřínech brněnský kouč.

Jiné než postupové starosti mají ve Znojmě. Tamní klub je v druholigové tabulce dvanáctý. V neděli v pět odpoledne navíc hostí lídra soutěže z Českých Budějovic. „Hrají o postup, ale na podzim jsme je jako jediní u nich porazili. Je to soupeř jako každý jiný. Nečeká nás Barcelona nebo Real Madrid. Jsou uvolněnější, ale my si na ně věříme a chceme uspět,“ vyhlásil kapitán Jihomoravanů Tomáš Cihlář.  

Znojemským vyšel start jarní části, pak se však bodový pramen vyschl. „V prvních čtyřech kolech jsme uhráli sedm bodů, což nikdo nečekal. Pak jsme nicméně prohráli, remízovali a naposledy padli v Ústí 1:2. Jsme zklamaní, dozadu jsme tam hráli dobře, góly jsme dostali až na konci. Teď čekají nás Budějovice a pak jedeme do Brna, takže to není vůbec snadné,“ připomněl Cihlář.

JAROSLAV GALBA