Zatímco Zbrojovka si ulevila, jelikož ji úvod nové sezony nevyšel podle představ, když po sedmi kolech do kolonky výher zapsala jen dvě výhry, tak hosté cítili křivdu.

Dožadovali se dvou penalt. „Podáme protest,“ vypálil po zápase líšeňský trenér Miloslav Machálek. Nejprve se do pokutového území Zbrojovky vydal Jan Hladík, upadl a nic. Sudí situaci vyhodnotil jako nafilmovaný pád a udělil žlutou kartu.

Jenže opakované televizní záběry ukázaly něco jiného… „Penalta určitě byla. Obehrál jsem beky, prosmýkl jsem se, ucítil kontakt a spadl jsem. V ten moment jsem o faulu nepochyboval. Ale rozhodčí to posoudil jinak,“ mrzelo Hladíka.

V závěru si ještě hosté žádali penaltu po pádu Adama Fily. „Ovlivnilo to utkání, ale blahopřeji domácímu celku, protože si pro vítězství šel s obrovskou vervou a tři body si opravdu zasloužil,“ uznal Machálek.

Zbrojovka tříbodový zápis potřebovala a na hřišti to bylo cítit. „Musím pochválit naše hráče, protože si můžeme namlouvat, že tlak nebyl, ale všichni jsme věděli, že jde o důležitý zápas. Odpracovali ho nahoru a dolů,“ liboval si domácí trenér Pavel Šustr, a přece jen našel výtku. „V některých situacích při zakončení jsme mohli být klidnější,“ doplnil.

Ondřej Bačo (ještě v dresu Zlína)
Debutant Líšně Bačo po zápase se Zbrojovkou: Měli jsme kopat penaltu

Po posledním fouknutí do píšťalky si oddechl. „Nedovedu si představit, že bych tady seděl, kdybychom prohráli,“ přemítal Šustr. „S výsledkem jsem spokojený maximálně, z pohledu na tribuny rovněž, jenže pořád je na čem pracovat,“ nabádal.

Na stadion v Srbské ulici si na derby o Brno nalezlo cestu 8 122 diváků, kteří vytvořili v ochozech parádní kulisu. Na té se podílel i hostující sektor, kde bylo plno.

Na úvodní trefu si fanoušci počkali do třiadvacáté minuty, kdy se na toulky středem hřiště vydal stoper Zbrojovky Lukáš Kryštůfek. A moment překvapení využil dokonale, vyslal Jana Pázlera, který nezaváhal – 1:0.

Jenže Líšeň se za žádných okolností nevzdává. A jedna obdržená branka ji stres na kopačky nepřinesl. Naopak.

Hnala se za vyrovnáním. S přílišným respektem se moc nezaobírala. Ale zároveň otevírala zadní vrátka a domácí mohli trestat, jenže netrestali… V osmdesáté minutě pomalu Líšeň stupňovala tlak.

V tom se do vzduchu zavěsil Lukáš Magera, zastřihal a poslal míč do sítě po druhé – 2:0. „To byl zlom duelu,“ řekl líšeňský bek Jan Hlavica. „V těch chvílích jsme si zrovna začínali tvořit tlak a dostali jsme takový gól. Pro diváky super, pro nás ne,“ hlesl.

Hrdinou utkání se tak stal Magera, střídají žolík, jenž si poslal přihlášku na gól roku. „Super, že se mi podařilo dát branku po příchodu na plac, ale chci být platný i v základní sestavě,“ líčil s úsměvem šestatřicetiletý forvard.

Zbrojovka se po výhře vyhoupla na šesté místo a Líšeň klesla na osmé.

Zbrojovka Brno - SK Líšeň 2:0

Poločas: 1:0.

Branky: 23. Pázler, 84. Magera

Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Pečenka.

Diváci: 8 122.

Zbrojovka: Floder – Sedlák, Šmíd, Kryštůfek, Eismann (C) – Štepanovský (64. Černín), Bariš, Vaněk, Šumbera – Růsek (60. Krška), Pázler (71. Magera).

Líšeň: Šustr – Bačo, Hlavica (C), Jeřábek – Reteno Elekana, Ad. Čermák, Minařík (46. Rolinek), O. Ševčík (71. Fila), Bednář (44. Málek) – T. Machálek, Hladík.