Jedna facka, druhá facka a pak srovnání za čtyři minuty. Brněnští fotbalisté prohrávali ve druhém kole Fortuna:Národní ligy ve Vlašimi už 0:2. Zpět do hry je ale dostal vlastní gól domácích. Na konečných 2:2 vyrovnal z pokutového kopu útočník Lukáš Magera a zajistil tak Zbrojovce, která drží třináctou příčku v tabulce, alespoň bod.

Po domácí blamáži s Jihlavou, kdy na úvod druhé ligy Brňané prohráli 1:3, se tak Zbrojovce stále nedaří potvrdit roli favorita a plnit předsezónní ambice na návrat do nejvyšší soutěže. „Dohánění náskoku nás stálo hodně sil a nezbývá, než tvrdě pracovat dál. Mužstvo si pořád sedá. Vyzkoušeli jsme si hru, kterou jsme v první lize nezažili. Držení míče mohlo být klidně osmdesát procent ku dvaceti,“ zmínil kouč brněnského celku Roman Pivarník.

Dominik Kříž (vlevo) propadal uprostřed zálohy v utkání proti Jihlavě.
Propadali v záloze. Zbrojovka vsadila na mladíky, ty ale svazuje postupový tlak

I když Zbrojovka držela míč a snažila se kombinovat na polovině Vlašimi, dlouho nemohla vyzrát na dobrou domácí obranu. Naopak v 17. minutě získal balon na polovině hřiště Vojtěch Hadaščok, potáhl jej po levé straně a křižnou přihrávkou vyzval ke gólu Oskara Fotra. Když po závaru před brankou Dušana Melichárka zvýšil v 74. minutě vlašimský Ahinga Selemani na 2:0, bylo Brno na odpis. „Nejdřív jsme vyrobili hrubku ve středu pole, druhý gól pak padl v momentě, kdy jsme měli soupeře přečísleného, přesto gólově zakončil. Chyb se musíme vyvarovat,“ podotkl lodivod.

Brnu ale k bodu nakonec paradoxně pomohla domácí defenziva, hned v 75. minutě mu totiž darovala špatným odkopem snížení. Nešťastníkem se stal bezmocný Dominik Plechatý, od kterého se míč odrazil do brány.

Třígólovou pětiminutovku završila brněnská letní posila Lukáš Magera. Ten v 79. minutě ranou pod břevno proměnil pokutový kop. „Brno má dobrý tým, ovšem za stavu 2:0 jsme měli dovést zápas do vítězného konce. Nestalo se tak díky dvěma nepozornostem. Z našeho pohledu a je získaný bod spíš ztráta dvou,“ litoval vlašimský trenér Petr Havlíček.

Podle Pivarníka může srovnání dvougólového manka tým nakopnout. „Samozřejmě ale s bodem nemůžeme být spokojení. Chybí nám klid v předfinální a finální fázi a často chybujeme,“ dodal.

V dalším duelu vyzve Zbrojovka na domácím stadionu v Srbské ulici v neděli v osm hodin večer Chrudim.

FC Vlašim - FC Zbrojovka Brno 2:2Poločas: 1:0. Branky: 17. Fotr, 74. Selemani – 75. Plechatý (vlastní), 79. Magera. Rozhodčí: Machálek – Fišer, Kožár. Žluté karty: 23. Plechatý, 31. Hadaščok – 21. Pavlík. Diváci: 1095.
Vlašim: Le Giang – Pavlík, Piško, Plechatý, Mizerák – Ivanko-Macej (72. Kučera), Janda, Mareček, Badocha – Fotr (60. Selemani), Hadaščok (89. Fortelný).
Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural (64. Lutonský), Pavlík, Vraštil, Štepanovský – Bariš, Eismann, Kříž (71. L. Krejčí), Bartolomeu – Zikl (46. Růsek), Magera.