Po vypadnutí Karviné totiž měl brněnský klub patřit mezi nasazené, jenže FAČR tam zařadil pražskou Duklu, která nyní vede druholigovou tabulku. A tak zatímco Pražané mají hrát s druholigovou Opavou, Zbrojovka se má střetnout s Plzní.

Na nesrovnalost upozornil až uživatel sítě X (dřív Twitter), který se hlásí mezi fanoušky Zbrojovky. Zároveň upozornil, že Dukla při všech shodných ukazatelích s druhým Vyškovem vede tabulku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pouze díky abecednímu pořadí.

Už den před středečním losováním třetího kola MOL Cupu vedení Zbrojovky kontaktovalo fotbalovou asociaci a teď žádá nápravu. „Pohár je pro nás důležitou soutěží, vnímáme jej jako možnost, jak pozvednout sportovní renomé klubu. Navíc je to stále jedna z cest do Evropy, tak by MOL Cup měl vnímat každý účastník. Zároveň je důležité ctít platný Rozpis soutěže, v opačném případě se vystavujeme riziku znevážení soutěže,“ sdělil na klubovém webu brněnský sportovní manažer Zdeněk Psotka. „Věříme, že fotbalová asociace nalezne způsob, jak tento problém vyřešit.“

Svou chybu přiznal předseda Řídící komise TOP soutěží FAČR Martin Drobný, který má pohár v gesci. „Bohužel došlo k mému chybnému výkladu článku z rozpisu soutěží o nasazování ve třetím kole MOL Cupu, kdy jsem rozhodl podle aktuální tabulky druhé ligy. Mezi vedoucími týmy druhé ligy Duklou a Vyškovem proběhl los, podle kterého jsem určil jako nasazenou Duklu. Jsem si vědom toho, že došlo k mylnému kroku a že nasazená měla být Zbrojovka Brno, která se v minulém ročníku umístila šestnáctá v první lize,“ uznal Drobný.

FAČR jedná s dotčenými kluby o tom, jak situaci vyřešit. „Zároveň se upřímně omlouvá jak klubům, tak fanouškům. Asociace ze situace vyvodí interní důsledky," oznámil FAČR.

V regulích soutěže se píše: Ve 3. kole losuje Řídicí orgán Poháru herní dvojice s tím, že kluby jsou rozděleny do košů na kluby licenční (I. a II. liga) a nelicenční. Licenční kluby jsou dále rozděleny podle úrovně soutěže v probíhajícím ročníku a umístění v mistrovských soutěžích v předcházejícím ročníku, na „nasazené“ a „nenasazené“. Nasazených klubů je zpravidla 16. Nelicenční kluby jsou vždy organizátorem utkání a losují se do herní dvojice proti licenčním klubům z koše „nasazení“. Zbývající licenční kluby jsou následně vylosovány do herních dvojic z koše „nasazení“ proti koši „nenasazení“. Organizátorem utkání je prvně vylosovaný klub bez ohledu na úroveň soutěže.

Fotbalová asociace řeší, jak s pohárovým losem naloží, ve čtvrtek vydá oficiální stanovisko. Úřední termín pro duely třetího kola je 27. září.