V něm Brňané za čtyři minuty srovnali nepříznivé dvougólové manko a remizovali 2:2. „Věděli jsme, že budeme útočit do bloku. Dařilo se nám kombinovat dvacet třicet metrů od soupeřovy brány, ale nevycházely nám centry do šestnáctky. V útoku jsme byli trochu bez nápadu,“ hodnotí duel čtyřiadvacetiletý hráč.

Přiznává, že se po druhé brance domácích v 74. minutě i v úmorných vedrech ještě víc zapotil. „I v té chvíli jsem ale věřil, že máme velkou sílu a dokážeme utkání otočit. Času bylo pořád dost. Bohužel se obrat nepodařil, ale po takovém vývoji zaplať pánbůh alespoň za bod,“ říká.

FC Viktoria Plzeň x Slovan Liberec
Viktoria vydřela výhru nad Libercem. Rozhodl Krmenčík

Hned o minutu později pomohla Brnu vlašimská defenziva. Po vlastním gólu navíc za další čtyři minuty proměnil pokutový kop brněnský útočník Lukáš Magera. „Těžko říct, jestli nás takové srovnání nakopne do dalších zápasů. K tréninkům přistoupíme stejně jako minulý týden, pracujeme dobře. Celý zápas jsme hráli to, co jsme chtěli. Drželi jsme míč na útočné půlce, jen nám vázne finální fáze. Kádr s posilami si zatím sedá, ale zlepšení ve srovnání s prvním utkáním proti Jihlavě (prohra 1:3 – pozn. red.) bylo znát,“ zmiňuje Vraštil.

Vlašimští spoléhali na rychlé protiútoky a taktika se jim vyplatila už v první půli. Na gólu Oskara Fotra ze 17. minuty má svůj podíl i Vraštil. „Kombinovali jsme za půlkou, ale došlo k nedorozumění. Při odkopu jsem bohužel trefil spoluhráče a míč se odrazil přímo do běhu Vojtěchu Hadaščokovi,“ vzpomíná stoper.

Domácí útočník se prohnal po levé straně a křižnou přihrávkou nabídl Fotrovi příležitost, ve které se jen těžko mohl mýlit. Při druhé brance se zase tři fotbalisté Vlašimi prosadili v šestnáctce proti dvojnásobné přesile brněnských bránících hráčů. „Obě branky jsme dostali nešťastně poté, co jsme nezachytili protiútok. Takové chyby nesmíme opakovat,“ zmiňuje Vraštil.

Ten po třízápasové pauze vynucené zraněním zvládl odehrát celý duel. „Podvrtl jsem si kotník a měl problémy s vazy. Už před začátkem soutěže jsem ale trénoval individuálně a minulý týden jsem se naplno připojil k týmu. Devadesát minut mi nedělalo žádný problém, mám naběháno z letní přípravy,“ dodává.

První trenink hokejové Komety Brno v DRFG aréně.
Kometa a tropy? Hráči se poprvé zchladili u ledu