Druholigový program totiž ovlivnila karanténa Třince, kde se koncem června u člena týmu objevil pozitivní test na koronavirus. „Byli jsme nachystaní dohrát sezonu v nastaveném režimu. Většina z nás si už naplánovala aktivity po sezoně a když se zase protáhne o týden, bude to pro nás všechny nepříjemné,“ upozornil líšeňský kapitán Jan Hlavica.

Poslední mistrovské utkání čeká svěřence trenéra Milana Valachoviče v úterý 14. července ve Varnsdorfu, tedy o pět dní později než podle původního rozlosování. „Domů se ale vrátíme až v noci, takže volno máme od patnáctého. Přípravu na další sezonu jsme plánovali na 21. července, ale šest dní volna po dvou náročných měsících je totální nesmysl,“ podotkl kouč.

28.6.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno v červeném proti FK Viktoria Žižkov
Zbrojovka míří na hřiště Vyšehradu, vrací se jí vykartovaní obránci

Za normálních okolností by druhá liga odstartovala 25. července. Ligová fotbalová asociace plánuje začátek nového ročníku posunout nejspíš na 22. srpna. „Kluci si potřebují odpočinout a poctivě se nachystat na další sezonu. Na hřišti bojují o angažmá a nemůžou mít špatné výsledky. Nechat je ale bez volna, aby šli okamžitě do přípravy, se mi moc nelíbí,“ přiznal Valachovič.

DEN BEZ FOTBALU

Po dvou měsících neustálého zápřahu si líšenští hráči užili v úterý den bez fotbalu. „Volnější týden jsme i přes pozdější konec uvítali, program je opravdu náročný. Dobili jsme trochu baterky a nachystali se na další těžké utkání,“ prohlásil kapitán Hlavica.

28. kolo F:NL: SK Líšeň - FK Dukla PrahaZdroj: VLP Externista/Karolína Pospíšilová

Klid na práci získal i realizační tým. „Vrátili jsme se do cyklu, který jsme měli dřív. Jsem rád, protože mám víc času sestříhat zápasy soupeřů. Vždycky jsem přijel po utkání, okamžitě zapnul video, šel spát v noci a ráno od pěti zase pokračoval. Jde tedy o příjemnou změnu nejen pro hráče,“ řekl s úsměvem Valachovič.

Rosice 3.7.2020 - fotbalový kemp dětí a mládeže Petra Švancary v Rosicích
Stačí jedna nová klička. Trenéry na kempu Petra Švancary těší rozvoj fotbalistů

Ten proti Dukle nevyužije vykartovaného forvarda Jana Silného a pravděpodobně ani zraněné obránce Jakuba Černína a Petera Šenka. Jiné než fotbalové povinnosti čekají senegalského záložníka Lamine Falla, který se v poledne žení.

Již zachráněná desátá Líšeň bojuje v premiérové sezoně ve druhé lize o co nejlepší umístění, na sedmé Ústí nad Labem ztrácí tři body. Dukla sice drží třetí barážovou příčku s náskokem čtyř bodů před Žižkovem, ale brněnští hráči letos potrápili i Pardubice, Hradec Králové nebo Zbrojovku. „Je ideální čas dát prostor i míň vytěžovaným hráčům. Nevidím důvod, proč toho nevyužít i proti Dukle,“ uvedl trenér.