Autor jedenácti tref v tomto ročníku má výron kotníku. „Stalo se to při souboji ve vápně. Nevím, jestli to způsobil kontakt s hráčem, nebo zda jsem špatně došlápl na měkkém trávníku. Každopádně kotník jsem měl hodně nateklý a věděl jsem, že je zle. Dost mě to mrzí,“ litoval Přichystal.

Zbrojovku přitom v neděli čeká poslední ze šlágrů proti těžkým vahám druhé ligy. Na stadionu v Srbské ulici přivítá Viktorii Žižkov. „Zázračná léčba neexistuje, budeme dělat maximum, abychom Jakuba vhodně nahradili,“ zmínil kouč Zbrojovky Miloslav Machálek.

Přichystal by utkání s Varnsdorfem nejraději vymazal. Nedlouho před tím, než se zranil, neproměnil penaltu. „Čekal jsem na brankáře, jestli se někam pohne, ale on vyčkával zase na mě. Dal jsem do toho víc síly, než jsem chtěl,“ kál se čtyřiadvacetiletý brněnský střelec.

Vzhledem k jeho absenci a karetnímu trestu Adama Fouska za vyloučení v zápasu proti Chrudimi dostane možná víc prostoru hrdina středečního klání Jan Hladík, jenž vystřelil Brnu výhru v 86. minutě. „Je to jedna z variant, přemýšlíme o nejlepší kombinaci, která nám zajistí úspěch. Honza se gólem ve Varnsdorfu omluvil za neproměněnou šanci proti Hradci Králové, která by pravděpodobně znamenala výhru (Brno v Hradci remizovalo 1:1 – pozn. red.), jež by byla dost důležitá, jak se teď, ukazuje,“ pravil Machálek. Za veledůležitý gól také svého svěřence odmění. „Honza nemusí platit pokutu, kterou dostal za nedisciplinovanost,“ vysvětlil brněnský kouč.

Hladík vsítil po restartu soutěže svou druhou branku, a stejně jako v prvním případě v Ústí nad Labem, i tentokrát byl jeho zářez vítězný. „Je to samozřejmě fajn pocit. Celý druhý poločas jsem si říkal, že určitě alespoň jednu šanci dostanu a tu musím proměnit. Naštěstí se to povedlo,“ vyznal se pro brněnský klubový web Hladík.

Rébus nebude Machálek řešit jen v útoku, ale také v dalších řadách. Po středeční těsné výhře ve Varnsdorfu nemůže počítat ani s vykartovanými Janem Sedlákem a Pavlem Eismannem.

Přes nekončící peripetie zůstává Brno v reálné hře o první místo zaručující přímý postup do první ligy. Ztrácí bod na vedoucí Pardubice, které mají k dobru odložený zápas v Třinci.

Brňané se drží poblíž Pardubicím díky vydřeným výhrám. Už čtyřikrát po restartu soutěže rozhodla Zbrojovka o své výhře gólem v poslední čtvrthodině hry. „Je to způsobené výborným charakterem a obrovskou vůlí. Máme silného lídra Pavla Dreksu. Dokážeme zvládnout náročná utkání, i když nepodáme optimální výkon, “ doplnil Machálek.