Neklid na kopačkách, nervozita, nelepí to… Takhle to prostě nepůjde. „Neustále se opakuje trend z předchozích duelů. Nastoupíme a bojíme se hrát, z čehož pak vznikají ztráty a brejky,“ čílil se kouč Zbrojovky Pavel Šustr.

Jeho svěřenci toho v zápase s Třincem směrem dopředu příliš nevymysleli. Vždyť za devadesát minut vypálili jen tři střely, což je na jednoho z největších aspirantů na postup málo. „Do šancí se ani nedostáváme, nezakončujeme. Můžeme být rádi za remízu,“ hlesl Šustr, který se odhodlal i k ráznému kroku.
Do rezervního týmu přeřadil Roberta Bartolomeua, Ondřeje Vintra a Sukupa. „V souladu s tím, co jsem avizoval před sezonou – místo nemá jisté vůbec nikdo,“ pravil Šustr a pokračoval: „Tihle tři byli přesunuti do béčka kvůli výkonnosti a přístupu k pohárovému zápasu,“ vysvětlil rozhodnutí.

Nejde ale o nic definitivního, spíš o zdvižený prst. „Teď je to na každém hráči, jak to přijme a jak nám ukáže, kam patří,“ vybízel brněnský trenér.
Něco bylo potřeba změnit a lze očekávat, že nešlo o poslední korektury. Protože z prvních sedmi zápasů nové sezony Zbrojovka zvítězila jen dvakrát.

V Třinci mohla i prohrát. Domácí se totiž po bezbrankové první půli ujali po změně stran vedení. A Šustr musel reagovat. Do hry poslal místo středního záložníka Damiána Bariše beka Jakuba Černína, který se ale nepostavil na obvyklý post v defenzivě, ale zaujal pozici ve středu hřiště. „ Kuba jde do souboje buď tak, že získá balon, nebo soupeř nehraje. Umí být tvrdý a rvát se o každý míč,“ popisoval Šustr jeho přednosti.

Už před zápasem zmiňoval forvard Lukáš Magera, jestliže nefunguje fotbalovost, je třeba hru zjednodušit a především se na trávníku rvát o každý centimetr. Tohle Černín splnil perfektně a navíc vstřelil i vyrovnávací branku. „Při rohu jsem šel na penaltu a s trochou štěstí ke mně míč propadl a jeden z protihráčů ještě balon tečoval. Ten naštěstí skončil v síti,“ glosoval Černín gólový okamžik.

Po konečném hvizdu měl ale z trefy smíšené pocity. „Po gólu jsem měl velkou radost, ale kazí mi to konečný výsledek. Raději bych bral výhru,“ mínil.
Nicméně dokázal Šustrovi, že právě on může být jedna z dalších variant do středu pole. „Měl jsem vyplňovat střed hřiště, vyhrávat osobní souboje,“ pravil Černín.

Ten se podepsal pod jeden paradox. Zbrojovka dala doposud deset branek v lize a o šest z nich se podělili zadáci. Kromě Černína se trefil Petr Pavlík a po dvou trefách přidali Pavel Eismann a Jakub Šural.

FK Fotbal Třinec - Zbrojovka Brno 1:1

Poločas: 0:0.

Branky: 52. Akulinin – 64. Černín.

Žluté karty: J. Šural, Černín.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Omasta, Gáč, Bedecs, Kušnír (73. Cienciala) – Machalík, Samiec – Arroyo (66. Janoščín), Valenta, Hlúpik – Akulinin (79. Tijani).

Zbrojovka Brno: Floder – Jakub Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Krška, Bariš (54. Černín), A. Fousek (55. Šumbera) – Růsek (46. Pachlopník), Pázler.