Přestože před utkáním byla papírový favorit Líšeň, vstup do duelu měli lepší hosté. V první půli tak hned třikrát musel zasahovat brněnský gólman Tomáš Vajner proti šancím Příbrami. „Soupeř hrál velmi dobře, nám příliš nefungovala středová řada. I proto nám třicet minut trvalo, než jsme se vůbec dostali do hry. Přesto jsme mohli do poločasu dát jeden nebo dva góly,“ litoval pro klubový web líšeňský kouč Milan Valachovič.

Po prvních třiceti minutách se totiž jeho svěřenci dostali do optimálního režimu a začali také nebezpečně hrozit. Nejprve jen těsně vedle hlavičkoval Pavel Vandas, poté byl blízko gólu David Machalík. Největší možnost měl v závěru poločasu Šimon Šumbera, jehož ránu až na brankové čáře vykopával příbramský obránce Daniel Fišl.

I druhá půle nabídla podobný scénář, Příbram byla z úvodu aktivnější, Vajnera však nepřekonala. „Jsem spokojený. Viděli jsme pěkný fotbal, který měl snad i prvoligové parametry. Zápas měl náboj, agresivitu i dostatek gólových šancí,“ pochvaloval si kouč hostí Tomáš Zápotočný.

Postupně se hra opět vyrovnala, v závěru už nikdo nechtěl udělat chybu, proto se zápas strhl v boj o střed hřiště. Když už se však zdálo, že remízu nemůže nic odvrátit, přišla Líšeň v osmaosmdesáté minutě s největší tutovkou zápasu. Útočník Martin Zikl si naběhl za obranu Příbrami a šel sám na gólmana. Nezvolil ale dobré řešení a Martin Melichar jeho kličku vychytal. „Mrzí nás ztráta bodů, ale hosté hráli výborně a remíza je spravedlivá. Jen je velká škoda, že Zikl neproměnil v závěru největší šanci zápasu,“ nastínil Valachovič.

Pro brněnský celek tak šlo o první ztrátu v sezoně, s deseti body se ale drží v popředí. Naopak Příbram má po čtyřech utkáních jen tři body a stále čeká na výhru. „S bodem jsme spokojení, i když jsme si možná zasloužili i tři. Musíme to ale brát tak, že získat bod na hřišti soupeře, který má dobře organizovanou hru, je pro náš mladý tým cenné. Divákům se utkání určitě muselo líbit,“ uzavřel Zápotočný.

V příštím kole čeká na Líšeň jihomoravské derby na hřišti Vyškova, utkání je naplánované na sobotní dopoledne.

Líšeň - Příbram 0:0
Rozhodčí:
Volek – Mikeska, Žurovec.
Žluté karty: Čermák, Černín – Fišl, Čejka, Sakala, Dudl, Osmančík.
Diváci: 721.
Líšeň: Vajner – Pašek, Jeřábek, Černín, Lutonský – Čermák – Šumbera (62. Reteno), Machalík (75. Zikl), Matocha, Sokol – Vandas (85. Laczkó).
Příbram: Melichar – Stropek (46. Osmančík), Sakala, Fišl – Čejka, Petrák, Musil (74. Novotný), Čermák, Dudl – Anih (74. Vokřínek), Hájek (86. Zeroník).