Jen čtyřikrát remizovala. „Nyní už fakt chceme zvítězit i doma,“ prohodil líšeňský zadák Jan Hlavica. „Čeká nás Prostějov a chceme jednoznačně tři body,“ burcoval před duelem, který startuje v sobotu od půl páté odpoledne.

Klub z východu Brna půjde do utkání po sérii náročných testů. Vždyť v posledních třech kolech poměřil síly se Žižkovem, Jihlavou a Zbrojovkou. „Šlo o takovou prvotní konfrontaci se silnými kluby,“ podotkl Hlavica. „Neměli jsme proti nim ale v podstatě žádné zkušenosti. Bez těch jsme to v některých momentech úplně nezvládli. Přesto jsme ale ani jednou vyloženě nepropadli,“ ohlédl se zpět za těžkým losem.

Útočník Zbrojovky Jan Pázler se raduje z gólu do sítě Líšně.
Brněnské derby vidělo přes osm tisíc lidí. Líšeň táhla víc než Sparta a Baník

Teď po třech kolech Líšeň narazí na protivníka, který je v tabulce pod ní. Nicméně desátý Prostějov má identický počet bodů jako Brňané, tedy deset. „Půjde o těžký duel, jelikož oba celky chtějí ukončit nepříznivou sérii,“ zmínil líšeňský kouč Miloslav Machálek fakt, že jeho svěřenci za posledních pět kol zvítězili jen jednou. Totéž platí i pro fotbalisty Prostějova, ti navíc k jedné výhře přidali čtyři remízy, kdežto Líšeň jen dvě a stejný počet porážek.

Desítka v kolonce bodů sice vypadá a zní hezky pro nováčka z Líšně. Zároveň je třeba se ohlížet i za sebe. Poněvadž předposlední Varnsdorf na patnácté sestupové příčce za Brňany zaostává o pouhé čtyři body. „A přesně proto se hodí doma poprvé vyhrát,“ poznamenal Machálek.

Deváté kolo FNL mezi FC Vysočina Jihlava a FC Zbrojovka Brno.
Zbrojovka jako Líšeň. Ztrátu proti Jihlavě dotáhla, vaz jí srazila 90. minuta

Jenže proti Prostějovu to nebude žádná legrace, ostatně jako proti nikomu. „Do sestavy se mu vrátil Jan Polák, což je pro něho klíčový hráč,“ poukázal stratég Líšně.

Ten bude postrádat jen dva hráče. Na marodce stále zůstává Lamine Fall a nastoupit nemůže ani kapitán a šéf defenzivy Hlavica, jenž naposledy obdržel už čtvrtou žlutou kartu, po které následuje stopka na jeden zápas.

Líšeň zažívá fotbalovou pohádku.
Vzestupy a pády říše Marvanů. Kdo ví, kde se zastavíme, povídá líšeňský kapitán

Hned v dalším kole Líšeň zavítá na trávník Pardubic.