V tabulce druhé nejvyšší soutěže tak na deváté příčce ztrácí už devět bodů na vedoucí Jihlavu. „Samozřejmě jsme chtěli bodovat, což se nám nepodařilo, jsou to dva ztracené body. Utkání mělo skončit naším jednoznačným vítězstvím,“ prohlásil brněnský defenzivní záložník Jan Sedlák.

Po předchozí bezbrankové remíze s Varnsdorfem tak přišel další marný boj se urputně bránícím protivníkem. „Každá ztráta je komplikace, ale body teď ještě nepočítám. Chceme vyhrávat i venku, ale doma jednoznačně. Soupeři tady proti nám hrají defenzivně v bloku a bořit je vždy jednodušší než tvořit, ale to nás neomlouvá. Musíme se tyto zápasy naučit zvládat,“ měl jasno kouč Zbrojovky Pavel Šustr.

Přitom jeho svěřenci většinu utkání drželi míč na kopačkách, jenže k efektivnímu zakončení se až tak často nedostávali. V první půli zkoušeli střely z dálky, ve druhé zase jejich centry málokdy našly správného adresáta. „V určitých pasážích se dostáváme do kombinace, jak chceme hrát, jenže chybí nám lehkost a překvapivé řešení ve finální fázi. Nevytvořili jsme si stoprocentní šance,“ uznal Šustr.

Přesto po přestávce už brněnští fanoušci skoro slavili. Dvakrát nebezpečně hlavičkoval Antonín Růsek. V první příležitosti zasáhl na brankové čáře sokolovský obránce, ve druhé předvedl vynikající zákrok hostující Jakub Dvořák. „Těžko říct, jestli jsem mohl udělat něco líp, ale asi jo, aby hlavičky skončily gólem. Každopádně obě už jsem viděl v bráně. Přijde mi, že brankáři soupeřů se u nás vždy zaskví skvělými výkony“ mrzelo Růska.

V sobotu se Zbrojovka představí na hřišti Hradce Králové a kvůli čtvrté žluté kartě ji bude scházet stoper Petr Pavlík.

Brno-Sokolov 0:0

Rozhodčí: Slabý – Novák, Leška

Žluté karty: 90. Šural, 90. Pavlík – 18. Machek, 58. Čihák, 90+2. Hlavatý Diváci: 1720

Zbrojovka Brno: Melichárek – Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Sedlák, Bariš – Štepanovský (51. Ashiru), Růsek, Bartolomeu (53. Jambor) – Magera (66. Zikl)

Baník Sokolov: Dvořák I. – A. Čihák, O. Ševčík, Stropek, Mejdr – Glaser, Kosak (7. Beránek), Štípek (73. Hlavatý), Machek – Jak. Dvořák II., Ševčík (56. Vávra)