Už v minulém druholigovém ročníku Zbrojovka doma vládla, když z patnácti utkání základní části prohrála pouze dvakrát a třikrát remizovala. Ovšem na konci jara zvítězila třikrát za sebou i venku. „Domácí prostředí je výhoda, máme tady dvanáctého hráče, což jsou fanoušci. Doma se cítíme komfortněji a jsme silnější, to nebudeme zastírat. Venkovní duely máme na houpačce, ale lepšíme se,“ míní zadák Eismann.

Po příchodu nového kouče Miloslava Machálka brněnský celek na domácím hřišti ovládl všechny tři duely s drtivým skóre 13:2. Ovšem jediný venkovní na hřišti Žižkova ztratil 0:1. „Tam je specifický stadion, nikomu se tam nehraje dobře, ani trávník není kvalitní. Na druhou stranu jsme tam nepodali optimální výkon, byli jsme na můj vkus moc ustrašení a prohráli zaslouženě,“ podotýká Machálek.

Rozdíl mezi domácími a venkovními duel vnímá jen v psychickém rozpoložení fotbalistů. „Vždycky záleží na nastavení hlav hráčů, doma si víc věří, je to o srdíčku a touze. Nejsme však žádným způsobem hendikepovaní, že jedeme ven. Potřebujeme co nejvíc kvalitních individuálních výkonů, z toho se skládá ten týmový,“ připomíná brněnský stratég.

O první venkovní vítězství se Machálek pokusí se svými svěřenci v sobotu v Pardubicích, kde utkání šestnáctého kola začíná ve čtvrt na jedenáct dopoledne. „Jednou to musí přijít. Očekávám, že podáme kvalitní, statečný a bojovný výkon, samozřejmě tam jedeme s cílem bodovat,“ burcuje kouč Zbrojovky.

DOMÁCÍ SUVERÉN

Do podzimní derniéry nemíří čtvrtí Brňané v roli favorita. Nastoupí totiž na trávníku lídra soutěže, který doma vyhrál všech sedm utkání. „To je obdivuhodná bilance a něco značí o kvalitě Pardubic. Jsou první, mají na nás náskok sedmi bodů, takže tam nejedeme v roli favorita, za což jsem rád, můžeme situaci trošku odlehčit. Na druhou stranu tam nejedeme s poraženeckou náladou,“ upozorňuje Machálek.

Doma válí, venku jsou výsledky jako na houpačce. Zbrojovka míří k lídroviZdroj: Deník

Pro ambice Zbrojovky může být sobotní výsledek klíčový. „Nekalkulujeme. Samozřejmě víme, o co hrajeme, je to důležité utkání o tři body, ve kterém můžeme stáhnout odskok Pardubic, ale nesvazuje nás to. Předváděli jsme dobré zápasy. Věřím, že na to navážeme a dotáhneme se do špičky, aby se nám v zimě dobře pracovalo,“ doufá Eismann.

Pardubice v úvodu soutěže v Brně remizovaly 1:1 a bez ohledu na poslední výsledek přezimují na první příčce. „Rozhodně to bude těžký zápas, možná s utkáním proti Dukle ten nejtěžší v domácím prostředí. Máme tady neuvěřitelnou sérii a nechceme body ztratit. Půjdeme si pro vítězství, hodláme odskočit Brnu ještě víc,“ říká na klubovém webu pardubický stoper Martin Šejvl.