Následně na východ Brna dorazili fotbalisté Žižkovu a další šokující výsledek nedopustili. O jedinou branku se postaral Petr Švancara a Viktorka tak slavila postup. Psal se rok 2007. „Pohárové tažení, kdy jsme zdolali Slavii, je jedna z nejhezčích etap mého života,“ pravil s hrdostí v hlase Rudolf Čampa. Pamětník, který v obou zmíněných duelech hrál a ještě v minulé sezoně oblékal dres Líšně.

O dvanáct let později mají Líšeňští šanci na vendetu. Už dnes se totiž v sedmém kole druhé ligy neutkají s nikým jiným než se Žižkovem. Zatímco tenkrát platili za jasného outsidera, nyní již ne. Poměry se změnily. Viktoria nehraje nejvyšší soutěž a Líšeň se z divize vyškrábala do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

close Líšeň se naposledy před reprezentační pauzou představí na domácím hřišti, vyzve Viktorku Žižkov. info Zdroj: archiv zoom_in

Ale přece jen o malý fous je větší favorit dnešního utkání Žižkov. „Čeká nás těžký sok, jenž oplývá herní pohodou,“ zmínil líšeňský trenér Miloslav Machálek. Viktoria v posledním kole doma zfoukla Varnsdorf 3:0. „Respektujeme kvalitu protivníka, jenže doma body rozdávat nechceme,“ doplnil.

Jeho svěřenci v šestém kole poznali první hořkost prohry coby nováček druhé ligy. Sice dokázali vymazat dvoubrankovou ztrátu na hřišti Jihlavy, ale minutu před koncem utržili direkt, na který nedokázali odpovědět. A Líšni se v kolonce proher přetavila nula v jedničku.

To Žižkov jede na vítězné vlně pěti duelů po sobě včetně dvou pohárových. Navíc ani v jednom neobdržel gól. Neprůstřelnost trvá již 286 minut.

Přitom v posledním ročníku se Viktoria zachránila ve druhé lize v posledním kole. Po podzimu tehdy měla jen deset získaných bodů, nyní má už o dva víc. „To, že jsme se loni zachránili až v závěru, v kabině pořád je. Tým jsme dobře poskládali a i vhodně doplnili. Relativně rychle si všechno sedlo,“ pochvaloval si žižkovský lodivod Zdeněk Hašek.

Od pěti hodin odpoledne na stadionu v Kučerově ulici vyzve domácí silná družina. Líšeň nicméně za prvé touží po odplatě za dvanáct let starou porážku a za druhé chce urvat premiérovou vítězství ve druhé lize před vlastními fanoušky, kteří brněnský celek mohutně podporují.

A dnes se opět očekává početná kulisa. K dispozici je stále provizorně montovaná tribuna za brankou, jež navyšuje maximální kapacitu stadionu na 2 100 lidí.

Jestliže dorazí plný dům, půjde o nový líšeňský rekord co se nejvyšší návštěvnosti týče. „Prostředí je tu takové živelné. Diváci povzbuzují a neustále nás ženou dopředu,“ liboval si útočník Martin Zikl, který v Líšni hostuje ze Zbrojovky.