Duel se přitom pro brněnský celek nevyvíjel vůbec dobře. Ve čtrnácté minutě se totiž domácí zásluhou Daniela Vašulína dostali do vedení. Pro Brno nic příjemného. Takový začátek si zcela jistě nepředstavovalo.

Proto zařadilo na vyšší rychlostní stupeň a ještě do konce prvního poločasu srovnalo po trefě Petera Štepanovského. Když už se zdálo, že jihomoravský tým našel správný kurz, jak zdolat houževnatého soka, přišla další rána.

Krátce po startu druhého poločasu v rozmezí tří minut vyfasoval brněnský útočník Jakub Přichystal dvě žluté karty a předčasně putoval do kabin. Zbrojovka tedy od jedenapadesáté minuty hrála v oslabení.

Velká komplikace, protože už jen remíza by byla velká čára přes rozpočet postupových ambicí, natož ještě prohrát. Svěřenci trenéra Pavla Šustra ale ukázali charakter a sílu kolektivu.

Dvě minut před koncem Antonín Růsek dokonale využil obrovské zaváhání v domácí obraně a narýsoval Štepanovskému přihrávku před prázdnou bránu. Ten se nemýlil a vystřelil Brnu veledůležité tři body do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Chrudim – Zbrojovka Brno 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 14. Vašulín – 43. Štepanovský, 88. Štepanovský. Žluté karty: Langr, Krčál, Sulík – Kryštůfek, Sukup, Přichystal. Červená karta: Přichystal. Rozhodčí: Houdek – Šimáček, Pfeifer. Diváci: 1620
Chrudim: Mrázek – Krčál, Drahoš, Vencl, Hlavsa – Langr (64. Ujec) – Sulík (78. Dostálek, 84. Kopecký), Kesner, Sixta, Froněk – Vašulín.
Zbrojovka: Halouska – Sukup, Kryštůfek, L. Krejčí, Eismann – Štepanovský, Bariš (72. Pachlopník), Růsek – Magera (61. Michal Škoda), Přichystal, Šumbera (74. O. Vintr).

Ilustrační foto.
Druhá liga začíná. Brňané míří do Chrudimi a očekávají bitvu