Zatímco sobotní zápas s Hostouní odehraje Líšeň na svém stadionu, nedělní utkání je naplánované na jedno z tréninkových hřišť vicemistra první ligy. A navíc za zavřenými dveřmi. „Bylo to přání Slavie, my jsme to akceptovali. Jsme rádi, že se s takovým týmem vůbec můžeme utkat,“ doplnil líšeňský kouč.

Vše přitom mohlo být úplně jinak a brněnský celek se mohl v posledním přípravném utkání střetnout s jiným pikantním soupeřem. Ve vzájemném zápasu MOL Cupu z minulého roku mezi Líšní a Spartou zaujali Marvani tehdejšího letenského trenéra Pavla Vrbu natolik, že se s nimi chtěl utkat znovu. „Prvotně měla o generálku s námi zájem Sparta, ale to se změnilo s nástupem nového trenéra. Pracovali jsme tak s jinými variantami co dál,“ objasnil Valachovič.

Tereza Ďurdiaková svůj premiérový závod na světovém šampionátu nedokončila.
Zklamání při premiéře na MS: Chodkyně Ďurdiaková závod nedokončila

Ten před víkendem řeší zásadní otázku jak rozložit sestavu, aby si zahráli všichni, zároveň však nikdo nebyl přetížený. První ligové kolo na Dukle totiž Líšeňské čeká už příští pátek. „Tak z osmdesáti procent jsem o rozložení minutáže rozhodnutý. Zbytek ještě musíme promyslet,“ popsal.

Výhodou dvou generálek je, že realizační tým těsně před začátkem nové sezony uvidí v zátěži všechny hráče. A ti se mohou poprat o místo v klubu i základní jedenáctce. „Šanci dostanou i mladíci. Finální rozhodnutí o sestavě pro zápas s Duklou uděláme až příští týden, tak se všichni mohou ukázat,“ motivoval Valachovič.

Pomalu se tak chýlí ke konci letní příprava Líšně, která byla dost divoká na změny v kádru. Odešly především opory Ondřej Ševčík s Jaroslavem Málkem, dost hráčů do týmu naopak i přibylo. „Noví kluci předvádějí velice dobré výkony. Především jsme rádi, že se nám povedlo zvýšit konkurenci na stranách,“ kvitoval trenér. Zároveň ale naznačil, že by ještě jednu posilu uvítal. „Pořád se poohlížíme po jednom ofenzivním hráči,“ uvedl.

Street Floorball League má další zastávku v Brně na náměstí Svobody.
Náměstí Svobody oživí florbal. Turnaj nadšenců má bohatý program i stánek Deníku

Právě útok totiž brněnský celek v posledním období trápil nejvíc, ve třech zápasech v řadě se nikdo z týmu střelecky neprosadil. „Nikdy nevíte dopředu, jak se během sezony bude mužstvo chovat v ofenzivě, taky nebylo nikde napsané, že dá Málek tolik gólů. Pokud ale máme zopakovat umístění z minulých sezon, tak musíme být schopní ty góly dávat. Zodpovědnost teď bude na celém mužstvu. Chce to víc klidu v koncovce, protože i proti Zlínu a Baníku jsme si šance vypracovali. Ale neproměnili,“ posteskl si Valachovič.

Oproti útoku vypadala hra směrem do defenzivy i při těžkých testech s prvoligovými soupeři v pořádku. Až natolik, že někteří hráči nadělali líšeňskému trenérovi příjemné starosti. „Nováček Adam Laczkó vypadá na stoperu velmi dobře, Jakub Černín to samé. Pak tu máme Michala Jeřábka, který je teď nově kapitánem, takže máme tři kvalitní stopery. A podobné je to i na pozici defenzivního záložníka, přivedli jsme Adriána Čermáka, ale Erik Otrísal nám zamotal hlavu, odehrál kvalitní zápasy. Je na něm vidět zkušenost,“ uzavřel Valachovič.