Remízu 2:2 berete?

Z prvního poločasu jsme mohli vytěžit daleko víc. Kdybychom lépe dohráli některé situace, mohlo to být veselejší. Varnsdorf nás ve druhé půlce zmáčkl a ke konci nám už docházely síly, takže jsme za bod rádi.

Jak náročná byla premiéra ve druhé lize?

Hodně. Hrálo se ve vysokém tempu, druhá liga je zkrátka o level výš. Trenér po nás navíc vyžaduje náročný herní styl, takže je to těžké.

S čím jste do zápasu šli?

Řekli jsme si v kabině, že hrajeme doma, kde přijde spoustu lidí, takže na soupeře musíme vlítnout a zaskočit ho. To se podařilo. Varnsdorf neměl v prvním poločase vůbec nic kromě jedné gólové šance, kterou proměnil. Je to škoda, mohli jsme do přestávky zvýšit na 2:0.

Varnsdorf využil jen krátké zaváhání, většinu první půle jste měli víc ze hry. Mrzí branka o to víc?

Určitě, musíme se koncentrovat každou minutu. Škoda, že jsme neproměnily slibné šance, které jsme měli. Zápas mohl vypadat jinak.

Šance jste si vypracovali především v závěru první půle za stavu 2:1…

Kdybychom odskočili na rozdíl dvou branek, je to o něčem jiném. Nesmí se ale opakovat vstup do druhého poločasu, jaký jsme převedli. Přežili jsme klinickou smrt, Varnsdorf měl vyložené šance. Suprově nám zachytal Víťas (brankář Jan Vítek - pozn. red.). Můžeme mu jen poděkovat za to, že nám vychytal body.

Čím to, že se vstup do druhého poločasu nevyvedl?

Byli jsme trošku zaskočení. Vypadalo to, jak kdybychom zůstali v kabině o deset minut dýl. Co na to říct…

Máze za sebou velmi krátkou letní přípravu. Projevilo se to v zápase?

Postupně nám docházely síly. Pauza mezi sezonami byla strašně krátká. Prakticky jsme neměli dovolenou. Jen jsme si chvíli odpočinuli a vlítli do toho znovu.

V minulosti jste absolvoval testy v několika klubech z vyšších soutěží. Jste rád, že debut konečně vyšel?

Přesně tak. Byl jsem už v béčku Sigmy, kde to nevyšlo, protože po vyřazení hráčů z prvního mužstva měl tým obrovskou kvalitu. Před třemi lety jsem byl zase ve Znojmě, kde jsem si před zápasem natrhl stehenní sval a tím testy skončily. Vrátil jsem se tedy do Vyškova, kde jsem odehrál poslední sezony a teď vděčím trenéru Machálkovi za to, že mi dal šanci. Nastoupit ve druhé lize je pro mě krásný úspěch.

Se současným líšeňským koučem se znáte delší dobu. Byl příchod o to snazší?

Určitě. Trenér ví, co ode mě čekat. Jaký jsem, jaké mám přednosti a naopak nedostatky. Vybral si mě, protože zapadám do jeho herního stylu. Pro mě byl příchod díky němu taky mnohem jednodušší.

Posledních pět sezon jste nastupoval v MSFL. Cítil jste, že už je čas posunout se?

Jasně. Člověk hraje fotbal proto, aby se neustále posouval a dosahoval co nejlepších výsledků. Je mi čtyřiadvacet, musel jsem si najít zaměstnání a vydat se jiným směrem. Jsem ale strašně rád za šanci v Líšni a na hřišti se snažím odvádět vše, co umím.

Na hřišti jste schopný nastoupit na různých postech. Co je vaše doména?

Tam, kam mě trenér postaví, tam se snažím odvést stoprocentní výkon. Ať už je to pozice stopera nebo pravého beka. Je mi to úplně jedno.

Vnímáte to jako výhodu?

Určitě, trenér mnou může zalepit post, na kterém mu chybí hráč. Je pak jednodušší najít mi místo. (úsměv)

Trenér Machálek preferuje herní rozestavení 3-5-2. Vyhovuje vám to?

Hráli jsme tak už ve Vyškově. Je to riziko. V obraně hrajeme jeden na jednoho, nikdo se nezajišťuje. Je to padesát na padesát. Když člověk nevyhraje souboj, vznikne za ním díra a soupeř jde do brejku.

Po zkušenosti z Vyškova máte rozestavení 3-5-2 v krvi?

Je to pro mě určitě jednodušší. Teď se jen musíme sehrát s novými hráči a bude to super. Když budeme pokračovat tak, jak jsme dnes začali, můžeme ve druhé lize hrát důstojnou roli.

Příští týden jedete do Chrudimi. Jak bude vypadat příprava na zápas?

Máme některé klíčové hráče zraněné, takže se musíme dát dohromady. Potrénovat a odjet bojovat o každý metr na hřišti. Nesmíme dát kůži lacino.

Na utkání přišlo přes 1500 diváků. Co říkáte na atmosféru?

Fantazie, lidi byli úžasní. Jediná černá tečka je, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce a nenadělili jim dárek v podobě tří bodů.