V pátek od šesti hodin se představí na hřišti Jihlavy, příští týden vyzvou doma Hradec Králové. „V naší situaci je každý zápas důležitý. Teď nás čekají týmy z přední části tabulky, takže očekávám dobré zápasy a jsem přesvědčený, že odehrajeme dobré utkání jako v minulém ročníku,“ připomenul zkušený zadák Pavel Eismann květnové výhry brněnského celku doma proti Hradci Králové 2:0 a v Jihlavě 6:1.

Zbrojovka si dopřála porci sebevědomí v minulém kole, kdy zvládla ošidnou a bedlivě sledovanou bitvu s houževnatou Líšní 2:0. „Bylo patrné, že jdeme nahoru. V naší hře se objevovaly prvky, které potřebujeme. Ať už jde o rychlý přechod do útoku nebo dobré akce po křídlech. I když samozřejmě máme rezervy. Ale šlo vidět, že se vracíme ke hře, kterou se chceme prezentovat,“ poznamenal pětatřicetiletý zadák.

Infografika.Zdroj: Deník

Jako vzpruhu pro náročné souboje s těžkými vahami vnímal výhru i trenér Pavel Šustr. „Jsem strašně rád za kluky. Jde o velké povzbuzení do další práce. Čeká nás Jihlava, která bere utkání s námi prestižně a na nejvyšší úrovni, musíme se na to nachystat,“ burcoval brněnský stratég.

Pokud v pátek zkrotí nabuzenou Jihlavu, dotáhne se Zbrojovka na svého rivala i v tabulce. Druhá Vysočina má na šestou Zbrojovku náskok právě tří bodů. Ve vyrovnané druholigové tabulce se překvapivě utrhly jen Pardubice, které jsou na čele s náskokem čtyř bodů na Jihlavu. „Jde vidět, že nejen my jsme hledali v prvních osmi kolech rytmus, ztráceli i další favorité. Zatím se chytly jen Pardubice,“ popsal Eismann.

Hokejisté Cavaliers navázali spolupráci s VUT.
Hokejová rivalita. Cavaliers spolupracují s VUT, čeká je derby s Masaryčkou

Jihlava v posledních třech kolech sehrála gólově výživné duely, ve kterých padlo dohromady osmnáct branek. Naposledy si poradila doma s Chrudimí 4:2, předtím ovšem klopýtla 2:4 s Hradcem Králové. „Čeká nás velice náročný duel proti kvalitnímu protivníkovi, který neskrývá jednoznačně postupové ambice. Musíme podat daleko lepší výkon než v Chrudimi. Jako trenér Jihlavy mám s Brnem špatnou bilanci, což se pokusíme v pátek změnit,“ pronesl pro klubový web trenér Jihlavy Radim Kučera.