„Je to pro nás opět důležitý zápas. Soupeře poměrně dobře známe, on zná nás, navíc jsme s Prostějovem prohráli v posledním přípravném utkání (15. července 0:1 - pozn.red.). Bude to hodně těžká bitva, ale věřím, že ji zvládneme," uvedl asistent brněnského trenéra Josef Mucha, který se v Prostějově narodil a také za něj hrál.

S tréninkem už začal také dlouhodobě zraněný Ondřej Pachlopník, na svůj herní comeback si ale ještě musí počkat. „Se zapojením do sestavy se dá počítat v řádu měsíce," uvedl na úterním setkání s fanoušky trenér Zbrojovky Luděk Klusáček. Tomu bude nejspíš stále chybět také obránce Martin Nový. 

Brňané po matném úvodu zaznamenali v posledních dvou kolech výhry, i když ta poslední 2:1 na Letné proti béčku Sparty se urodila až díky zázračnému obratu v poslední desetiminutovce. V tabulce jsou Jihomoravané šestí se ztrátou pěti bodů na vedoucí Duklu Praha.

Prostějov po úvodní výhře 2:1 nad Viktorií Žižkov v následných pěti kolech už pouze dvakrát remizoval a s pěti body se krčí až na čtrnácté příčce tabulky. „Můžeme si za to ale sami. Je to záhada. Musím se hráčů zeptat, jaká byla příčina,“ durdil se po výprasku 2:6 na hřišti poslední Chrudimi minulý týden trenér družstva Michal Šmarda.