Na podzim to byly čtyři dny, na které Brňané možná doteď nezapomněli. Na konci září Zbrojovka zamířila do Opavy hned ke dvěma zápasům, nejprve ve středu po prohře 2:3 vyletěla z MOL Cupu, v sobotu pak padla 1:2 i ve druholigovém souboji. Stačily další dvě porážky a jihomoravský klub z pozice hlavního kouče vyhodil Luďka Klusáčka.

Nyní by naopak Jihomoravané rádi potvrdili zlepšenou formu, z posledních dvou zápasů s Jihlavou a Vyškovem vykřesali čtyři body. „Po hektickém úvodním týdnu jsme tentokrát měli trochu více prostoru pro trénink. Nedíváme se aktuálně nad sebe ani pod sebe, v hlavách máme jen sobotní zápas, který chceme zvládnout. Měl jsem to takhle nastavené, i když jsem trénoval béčko, kdy jsme se také soustředili jen na nejbližší utkání,“ nastínil pro klubový web kouč Zbrojovky Lukáš Kříž.

Ten po svém nástupu do funkce dvakrát dovedl své svěřence k bodovému zisku, Zbrojovka se tak dostala z nejhoršího a v tabulce je devátá. Slezanům patří dvanáctá pozice, v našlapané tabulce však ztrácí na sobotního soupeře pouhý bod. Stále se však nemohou vyhrabat z krize, v posledních sedmi zápasech slavili výhru jen jednou.

Brněnský celek i před utkáním 25. kola řeší poměrně početnou marodku. Z dlouhodobě absentujících hráčů je nejblíže návratu Adam Kronus, který v minulých dnech však teprve začal s individuálním tréninkem.

Libor Zábranský byl ve čtvrtek překvapivě oznámen jako nový většinový majitel Zbrojovky Brno.
Pohřeb Zbrojovky či zrada. Fanoušci Zábranského nevítají, podporu má v Kometě

Jistě naopak Zbrojovce bude scházet Josef Koželuh, který si odpyká karetní trest. „Před duelem s Vyškovem nám vypadli Jakub Šural s Lukášem Endlem a v průběhu utkání ještě David Jambor. V jejich případě je start nejistý,“ doplnil Kříž.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...