V tabulce dvanácti Brňané získají v každém případě jistotu záchrany v případě výhry. Pokud remizují, či prohrají, musí spoléhat na klopýtnutí Prostějova, který z předposlední pozice ztrácí na Jihomoravany čtyři body. Hanáci se v neděli odpoledne popasují ve svém azylu v Olomouci s Opavou.

Pokud Prostějov remizuje, či prohraje, mohou si svěřenci trenéra Lukáše Kříže dovolit porážku a budou zachráněni. „Je třeba se na utkání nachystat. Říkám to před každým zápasem, lidi mi za to nadávají, že se jen chystáme a není to vidět. Chceme vyhrát, bohužel fotbal je takový, že se to prostě občas nepodaří," přemítal trenér Kříž.

Paradoxně nevýhodou brněnského celku může být fakt, že se představí na domácím stadionu, kde je s pouhými čtrnácti získanými body ve čtrnácti duelech nejhorším týmem soutěže o dva body právě za svým nedělním soupeřem. Na hřištích soupeřů naopak Zbrojovka nastřádala jedenadvacet bodů ve čtrnácti zápasech, třetí nejvyšší počet ze všech týmů soutěže.

Fotbalisté Oslavan jsou nováčky I. B třídy, přesto čtyři kola před koncem soutěže vévodí tabulce.
Oslavany čeká duel jara. Konečně nebudeme proti betonárce, zní. Vypraví autobus

„Musíme to zlomit, co nám zbývá jiného. Nebo možná pro zápas zvolíme jiný stadion,“ glosoval situaci brněnský kouč, který by měl po sezoně u A týmu Zbrojovky skončit.

Lepšího soupeře si Křížovi svěřenci pro domácí derniéru zřejmě přát nemohli. Pro Hanáckou Slavii končí nováčkovský ročník neúspěchem a dvě kola před koncem má jisté, že se zase po roce vrátí do třetí ligy. Kroměříž na jaře nasbírala pouhých osm bodů a výhru slavila jen hned v úvodním kole na začátku března, kdy senzačně skolila Vyškov 1:0. Na hřištích soupeřů posbírala Kroměříž za celé jaro pouhopouhé dva body, když remizovala v Jihlavě a Opavě.

I podzimní vzájemný duel vyzněl jasně pro Brňany, kteří v Kroměříži vyhráli 4. listopadu 3:0. Na další druholigovou výhru si musela Zbrojovka následně počkat víc než pět měsíců a sedm ligových utkání, než 17. dubna při premiéře Kříže na lavičce zdolala Jihlavu 1:0.

Jihomoravské krajské finále známého turnaje Mc Donald´s Cupu se uskutečnilo ve středu ve fotbalovém centru v Brněnských Ivanovicích.
FOTO: McDonald´s Cup v Brně: nadvládu domácích překazily jen Vojkovice

„Hrajeme doma, kde musíme konečně zabrat. Udělali jsme tam strašně málo bodů. Je potřeba zabrat, udělat radost fanouškům a alespoň se s tou špatnou sezonou rozloučit domácí výhrou,“ podotknul brněnský kanonýr Jakub Řezníček, který minulý týden při remíze 1:1 v Líšni utnul čekání na svůj první gól právě od listopadové partie v Kroměříži.

Nepovedenou sezonu Zbrojovka ukončí příští neděli 25. května zápasem ve Vlašimi. A duel s Kroměříží ukáže, jestli Brňané už budou v tu dobu sezonu jen dohrávat, nebo je ve středních Čechách čeká boj o holé přežití.

Zbrojovka se zachrání už v neděli, když…
vyhraje nad Kroměříží 
remizuje s Kroměříží a Prostějov neporazí Opavu 
prohraje s Kroměříží a Prostějov remizuje, nebo padne s Opavou