V sobotu byla na Srbské na šlágr druhé nejvyšší soutěže mezi domácí Zbrojovkou a hostujícím Táborskem návštěva podle oficiálních údajů 2808 diváků. Na některé soupeře už přišlo na domácí stadion brněnských fotbalistů v této sezoně i přes tři tisíce lidí, ale nejednalo se zdaleka ani o nejnižší návštěvu ročníku.

Otázka podpory už je jiná věc. Ne všichni příchozí totiž v sobotu druholigovému brněnskému klubu svou přítomností zrovna pomohli. Více než hráči na sebe o víkendu upozornila skupina několika desítek lidí, která se dostala k hlavní tribuně přilehlé k Srbské ulici, kde sedí VIP nebo například novináři.

Brněnští fanoušci se dostali do potyčky s bezpečnostní službou.
Od pokřiků po střet s policií. Rozvášněné fandy Zbrojovky vytlačili těžkooděnci

Požadovali odchod dosavadního majitele Václava Bartoňka, který jedná o prodeji většinového podílu v klubu Pavlu Svoreňovi z investiční skupiny Portiva. Protest vyvrcholil potyčkou s členy bezpečnostní služby. Zasahovali i policejní těžkooděnci, několik mužů skončilo dokonce v poutech. Ke cti těchto příznivcům Zbrojovky slouží pouze to, že na rozdíl od jarního střetnutí Fortuna ligy se Zlínem tentokrát nevnikli na hřiště.

Loni klub za chování svých fanoušků musel zaplatit pokutu čtyřicet tisíc korun. Disciplinární komisi vadilo kromě hromadného vniknutí diváků na trávník také použití pyrotechniky při utkání. Postih lze předpokládat i tentokrát. A vzhledem k předchozí zkušenosti vyšší než před necelým rokem.

Fotbal: Zbrojovka Brno – Táborsko
Hráči volili až nesmyslná řešení, litoval po remíze s Táborskem trenér Polách

Prozatím rekordní pokutu za řádění svých fanoušků dostala loni na podzim pražská Sparta po derby se Slavií: šest set tisíc korun.

I podle reakcí hráčů bezprostředně po zápase s Táborskem je zřejmé, že bez podobné "pomoci" se pro příště obejdou. A pravděpodobně i klub do budoucna rád ušetří za pokuty.