I právě předposlední duel sezony obnažil problémy brněnské skvadry. Z pohodlného náskoku 4:0 málem výhru nevytěžila, Kroměříž se dotáhla třemi brankami v řadě na rozdíl jediné a Brňané se v závěru po vyloučení Davida Jambora za dvě žluté karty báli o tři body. „Myslím si, že tu první žlutou vůbec dostat neměl. Nebyl u té situace. Ovlivnilo nás to, zalezli jsme ještě víc a měli zase v hlavách, co hrozí, kopali jsme to daleko," shrnul Endl.

Podle něj byl brněnský celek příliš psychicky svázaný hrozbou sestupu. „Na zápas proti Kroměříži jsme se chystali celý týden, trenér nám připomínal, abychom měli v hlavách, že je třeba to urvat už teď. Že to chceme mít za sebou a být zachránění. Konec zápasu byl strašný chaos, měli jsme velké štěstí, že nepadl další gól," přiznal Endl.

Fotbalisté Zbrojovky si zajistili záchranu ve druhé lize po výhře 4:3 nad Kroměříží.
Upocená záchrana Zbrojovky! Spadl mi kámen ze srdce, řekl trenér. Co budoucnost?

Jihomoravané tak mají kolo před koncem zajištěnou záchranu, z deváté pozice se dokonce v nabušené tabulce ještě mohou porvat o pátou pozici, na kterou ztrácí bod. Sezonu Brňané uzavřou v sobotu od pěti hodin odpoledne ve Vlašimi.

„Měli jsme teď boj o záchranu hodně v hlavě, jsem rád, že se to povedlo a ve Vlašimi už budeme mít hlavy v pořádku a věřím, že to dohrajeme nějak rozumně," řekl Endl, který v A týmu Zbrojovky finišuje už svou čtvrtou sezonu.

Na tu uplynulou bude chtít co nejdřív zapomenout. Zda to bude ve Zbrojovce, ale zatím sám neví. „Mám tu platnou smlouvu, ale jestli tady budu pokračovat, vůbec netuším. Uvidí se po sezoně," podotkl brněnský rodák, který v červnu oslaví své jedenadvacáté narozeniny a dosud nastupoval jen ve Zbrojovce.