Sedmačtyřicetiletý stratég nyní čelí největší trenérské výzvě své kariéry. „Když přišla nabídka, neváhal jsem. Jakmile člověk dostane takovou možnost, měl by ji nějakým způsobem využít. Nepřemýšlel jsem o ní ani minutu. Kluky znám, kabina zase mě a ví, jak se chovám,“ podotkl trenér, jenž před angažmá v béčku Zbrojovky koučoval třeba Bohunice nebo mládež 1. SC Znojmo.

Na přípravu mužstva na středeční duel s Jihlavou měl jen zlomek času. „Kluci přijeli v pondělí v jednu ráno z Varnsdorfu. V pondělí jsme se setkali, byl regenerační trénink a v úterý předzápasový. Řekli jsme si, jak chceme hrát a napadat. Spíš jsme pracovali na tom, aby se kluci cítili dobře v hlavách. Udělali jsme podhoubí, díky němuž hráči zápas zvládli,“ nastínil Kříž svou práci.

Zdeněk Psotka
Psotka o tom, proč není hlavním koučem Zbrojovky, výjimce pro Srbskou i prodeji

Pro fanoušky přichystal překvapení, když do základní jedenáctky nasadil hrajícího asistenta trenéra B mužstva Petera Štepanovského. „Tato myšlenka mě napadla hned. Peter je obrovský profesionál. Když jsem vedl béčko, byl na stadionu hodinu a půl před zápasem a neskutečně na sobě pracoval. Je to dobrý fotbalista a hecíř, takového člověka jsem potřeboval,“ zdůraznil Kříž.

Dlouho to přitom vypadalo, že ani pod novým koučem Zbrojovka nedokáže utnout zdánlivě nekonečnou sérii bez výhry. O třech bodech pro brněnský klub rozhodl Denis Granečný v pětaosmdesáté minutě.

Denis Granečný (na snímku v červeném dresu) rozhodl o výhře Zbrojovky nad Jihlavou.
Obří úleva Zbrojovky. Zažila první výhru od podzimu, nový kouč překopal tým

„Na začátku trvalo, než jsme se srovnali s intenzitou hry soupeře, který do toho vstoupil lépe než my. Bavili jsme se v přestávce o změně rozestavení, s příchodem Nového jsme přešli na tříobrancový systém. Uhrávali jsme ve středu hřiště dobré míče a chodili do kombinací. Kluci to nakonec upracovali perfektně,“ lebedil si Kříž.

Toho hned v sobotu čeká další těžká výzva. Brno se totiž od čtvrt na jedenáct dopoledne představí v azylu Vyškova v Drnovicích. „Možná je spíš lepší, že je takový nahuštěný program, člověk nemá čas dlouze přemýšlet,“ dodal Kříž.