Debata začala zostra, když se fanoušci překřikovali s otázkou. „Tak kdy už bude Zbrojovka tvoje?" shrnulo několik jedinců klíčové téma posledních měsíců kolem brněnského klubu. „Snad už brzy," odvětil s lehce rozpačitým úsměvem mladý podnikatel, který by již příští týden mohl definitivně vystřídat v čele brněnského klubu se stoletou tradicí dlouholetého majitele Václava Bartoňka. Pokud tedy Bartoněk z transakce na poslední chvíli neustoupí.

Svoreň se s brněnskými fanoušky potkal podruhé, ale zatímco v létě při setkání přímo pod záštitou klubu na tribuně stadionu v Srbské ulici debata plynula v pohodovém rytmu tehdejších parných dní, v hospodě u piva zarytí fandové kolem horké kaše nechodili. Na Svoreně, který dorazil společně s předsedou dozorčí rady Čeňkem Absolonem, létala jedna naléhavější otázka za druhou.

Na začátku se zdálo, že se debata ponese v duchu legendárního Kotle Michaely Jílkové, na návštěvnicích byla patrná dlouhodobá frustrace z výkonů jejich oblíbeného klubu, postupem času se však uklidnili a diskuze se ubírala v pokojnějším duchu.

Možný budoucí vlastník Zbrojovky Brno Pavel Svoreň (na snímku v hnědém triku) při neformálním setkání fanoušky Zbrojovky.
Nová éra Zbrojovky? Pokud nezískáme většinu, nemá to smysl, říká Svoreň

Umírněnost fanoušků vůči Svoreňovi umocnilo uvědomění, že jeho angažmá v klubu bylo zatím vzhledem k minoritnímu podílu limitované. „Však to stejně ještě není jeho," okřikli se občas při adresné kritice fanoušci sami mezi sebou.

Svoreně se účastníci debaty kromě aktuálního stavu transakce ptali třeba na posilování kádru, ambice i stadion. Odpovídal přitom v podobném duchu jako při letním setkání.

Zbrojovku v budoucnu vidí jako tým, který bude patřit do horní poloviny tabulky nejvyšší soutěže a získá zpět ztracený lesk. Ostatně oprávněná negativita a frustrace čišící z účastníků debaty potvrdila, jak velký kus práce před sebou případný budoucí majitel má.

Slavnostní vyhlášení ankety nejlepších sportovců okresu Brno-venkov za rok 2023 proběhlo v ivančickém Kině Réna.
Sportovci okresu Brno-venkov přebrali ocenění. Vládne jim kanoistka Střechová

Svoreň možná i vzhledem ke svému mladému věku působil při debatě odhodlaně a optimisticky a po úvodní nejistotě se v průběhu diskuze uvolnil a vystupoval sebevědomě. Prostor dostal opravdu každý, kdo se chtěl zeptat. Debata skončila až ve chvíli, kdy došly otázky. Po jejím skončení si Svoreň vysloužil dvojí potlesk těch účastníků, kteří vydrželi až do konce.

Poté se ještě k možnému budoucímu majitelovi Zbrojovky trousili jednotlivci a loučili se s ním s nadějí, že transakce vyjde a v brněnském klubu započne nová éra.

A pokud opravdu Svoreň se svým týmem Zbrojovku na začátku března převezme, čeká ho kus namáhavé práce. Příště už si totiž fanoušci hněv za případné nepovedené výsledky vylijí na něm a argument - však to není jeho - nepomůže. Zda ale vůbec budoucnost bude patřit jemu, ukážou už následující dny.