„Já a Čeněk Absolon jsme se rozhodli opustit v následujících dnech pozice v orgánech klubu. V aktuální situaci se necítíme býti reprezentanti klubu a jeho hodnot," uvedl Svoreň a v navazujícím příspěvku v komentáři dal příznivcům naději „To ale neznamená, ze jsme odpískali transakci. Vzhůru Brno," dodal.

I když Svoreň definitivně ještě konec snahy o dotažení transakce nepotvrdil, vše nasvědčuje k tomu, že k převodu většinového podílu v klubu mezi ním a Bartoňkem nedojde. Její dokončení bylo v plánu na konci minulého pracovního týdne, ovšem jednání se zadrhla, což stávající vedení v pátek neurčitě sdělilo na webových stránkách klubu.

„Smluvní partneři rozhodně dokončí akciovou transakci prodeje podílu 61 % klubu FC Zbrojovka Brno a.s. Aktuální stav tohoto procesu a termín jeho dokončení ovlivňuje probíhající licenční řízení pro sezónu 2024/25, konkrétně určité právní aspekty této transakce. Akciová transakce bude jednoznačně uzavřena shodně s termínem dokončení tohoto řízení. Jakmile se tak stane, budeme o tom okamžitě informovat," stojí v prohlášení.

Svoreň na zprávu reagoval o den později příspěvkem na síti X. „Abych nalil čistého vína desítkám lidí, kteří píší mně a kolegům. Tento text jsme viděli poprvé ve chvíli, kdy se objevil na stránkách klubu a byli jsme z něj překvapení jako z řady dalších věcí v posledních dnech," projevil nespokojenost s jednáním Svoreň.

Možný budoucí vlastník Zbrojovky Brno Pavel Svoreň (na snímku v hnědém triku) při neformálním setkání fanoušky Zbrojovky.
Nová éra Zbrojovky? Pokud nezískáme většinu, nemá to smysl, říká Svoreň

Server iDNES.cz jako první informoval o tom, že místo Svoreně hodlá Bartoněk prodat klub majiteli brněnské firmy TRL Space Systems Petru Kapounovi s tím, že si ve Zbrojovce ponechá rozhodující pravomoce.