I kdyby nakonec Zbrojovka přeskočila v tabulce čtyři soupeře a skončila pátá, půjde o její nejhorší umístění v moderní historii. Zatím nejhůř od vzniku samostatné republiky dopadli Brňané v sezoně 2011/2012, kdy skončili čtvrtí, přesto slavili postup do nejvyšší soutěže.

„I v závěrečném kole je o co hrát, o body, o čest, o posun tabulkou. Ať už byla sezona jakákoliv, rádi bychom ji zakončili co nejlepším výsledkem," pověděl pro klubový web asistent brněnského trenéra Marek Zúbek.

Zbrojovka může do posledního utkání sezony vkročit uvolněně, protože si v minulém kole zajistila výhrou 4:3 nad Kroměříží jistotu záchrany. „Teď už do toho můžeme jít s čistou hlavou a snad se se sezonou rozloučíme rozumně," doufal stoper brněnského celku Lukáš Endl.

Lukáš Endl (na snímku v červeném dresu) přispěl k výhře Zbrojovky 4:3 nad Kroměříží gólem.
Nejsem spokojený ani se sebou, ani se sezonou, říká Endl. Zůstane ve Zbrojovce?

Ve Vlašimi, která je o bod a dvě příčky v tabulce výš, Zbrojovka nemůže počítat s vykartovaným Davidem Jamborem. „Jinak zatím neregistrujeme žádný výpadek, kádr by tak měl být zhruba podobný," podotkl Zúbek.

Závěrečný duel sezony bude pravděpodobnou brněnskou derniérou řady hráčů jihomoravského celku a taky Lukáše Kříže v roli hlavního trenéra.

Zbrojovka ve druhé lize od roku 1993
2011 - 2012: čtvrté místo 
2018 - 2019: třetí místo 
2019 - 2020: druhé místo 
2021 - 2022: první místo 
2023 - 2024: ??? (aktuálně deváté místo)