Jedenadvacetiletý levý obránce Troelsen v této sezoně naskočil do dvanácti duelů třetí nejvyšší dánské soutěže.

Kromě něj si zápasovou premiéru za A tým Zbrojovky připsal dvacetiletý zadák Benjamin Vit z rezervního družstva, který odehrál kompletní druhý poločas. „Ben odehrál zápas velmi dobře, měli jsme domluvu, že nastoupí a jiní kluci naopak pomohou béčku. A Andreas se s námi poprvé viděl v sobotu, přiletěl v pátek večer, s ohledem na to je jeho výkon po jednom poločasu těžko hodnotit,“ uvedl na adresu nové akvizice pro klubový web asistent brněnského trenéra Josef Mucha.

Do utkání ve Zlíně nastoupil v přípravě poprvé taky brněnský kanonýr Jakub Řezníček, trenéři brněnského celku v obou poločasech sobotní partie protočili dvě jedenáctky.

Jihomoravanům vyšel vstup do utkání ideálně, už v první minutě přeloboval brankáře Zlína Peter Juritka. Domácí v jedenadvacáté minutě srovnali po trefě Jakuba Janetzkého.

Zkraje druhého poločasu si Brňané vytvořili několik solidních šancí, ale ujala se až střela Denise Alijagiče z padesáté minuty, který se dostal před domácího gólmana a vrátil Brnu vedení.

„Výhra potěší vždy, i když jde jen o přípravu. Ale důležitější je pro nás v tuto chvíli výkon a to, jak se v určitých herních prvcích i teď při hrubé přípravě posouváme. To můžeme hodnotit pozitivně. Ale pracujeme dál a to se na tom nic nemění,“ podotkl asistent Mucha.

Kaňkou na utkání je odstoupení Jakuba Šurala ze zápasu, v osmadvacáté minutě jej musel vystřídat končící Jan Štěrba. Brnu v utkání chyběli taky David Jambor a Jiří Texl. „Šuryho tahal sval, pro jistotu vystřídal. Uvidíme, jaký bude další vývoj. David Jambor měl problém s vazem, to by snad mělo být za pár dní v pořádku. A Jirka Texl má problém s kolenem, tam také uvidíme, na přesnější odhad je ještě brzy,“ poznamenal Mucha.

Brňané zakončí účinkování v Tipsport lize v úterý od půl jedenácté dopoledne, kdy se ve Skalici popasují s domácím týmem.