Tam naskočil do prvního ligového zápasu v sedmnácti letech a od té doby dnes třiatřicetiletý hráč bez přestávky hájí barvy jednoho klubu. Jenže v létě se dost spekulovalo o jeho odchodu.

Angažování jednoho z nejlepších hráčů všech dob zvažovaly jen ty nejbohatší týmy jako Paris St. Germain nebo Manchester City. Přesto se ozval i zástupce české druhé ligy z Líšně. Tedy konkrétně správce fejkového účtu klubu, který předseda brněnského celku Karel Hladiš označil za podvodný.

Své štěstí zkoušel líšeňský příznivec už před začátkem této sezony. „Slavia, vy jste proti němu teď nějak hráli, ne? Nemáte na něj číslo?“ tázal se správce účtu pražského celku, který v minulé sezoně v základní skupině Ligy mistrů odehrál s Barcelonou dvě utkání.

Zdá se, že nepomohla ani rada bývalého bulvárního novináře Pavla Novotného, který autora příspěvku odkázal na nejslavnějšího českého fanouška Messiho Marka Víta, který má na zádech vytetovaný portrét barcelonské hvězdy a vedle něj údajně i její vlastnoruční podpis.

Nyní se před startem jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY znovu roztáčí kolotoč jednání o příchodu nových hráčů do týmu a správce fejkového líšeňského účtu se pokusil Messiho znovu zkontaktovat. „Hi, Leo“ – „No.“ (anglicky ne – pozn. red.).

Tak třeba zase v létě.