Brňané po čtyřgólové nadílce a porážce 2:4 s pražským celkem remizovali v sobotním utkání dvaadvacátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na svém stadionu s Chrudimí 0:0. „Měl jsem obavy, jak se na nás zápas s Duklou projeví, protože hned v pondělí jsme ho řešili a viděl jsem, že v tréninku někteří hráči nebyli standardní. Musíme se naučit občas skousnout nějakou prohru, komunikovali jsme s klukama, jedeme dál, ale ta pachuť tam byla cítit,“ líčil líšeňský trenér Milan Valachovič.

Stejně jako před týdnem v Praze i tentokrát ovšem Jihomoravané zpočátku zápasu výrazně zaměstnávali soupeřovu defenzivu, jenže po dvacáté minutě nastal útlum. „Chtěli jsme hrát kombinačně, ale některé výkony byly podstandardní, proto jsme se hlavně v prvním poločase nedostali do hry. Čekal jsem víc od Jardy Málka, který je dva roky nositelem výkonu mužstva, ani jeden krajní záložník nám nehrál dobře, Ziklik (útočník Martin Zikl – pozn. red.) ztratil snad všechny balony… Sám cítím, že to ještě není takové, jak bychom si představovali,“ prozradil Valachovič.

Přesto se už ve třetí minutě po rychlé průnikové přihrávce Jakuba Černína hnal na branku soupeře ofenzivní záložník Málek, včasným vyběhnutím mu však zpod nohou sebral míč gólman Jiří Floder, jenž v Chrudimi hostuje ze Zbrojovky.

Pětadvacetiletý brněnský rodák řešil zřejmě nejsložitější situaci v 31. minutě, kdy Málkovu nebezpečnou ránu z hranice pokutového území vyrazil pouze k líšeňskému krajnímu záložníkovi Michalu Bednářovi. Ten však z těžké pozice minul. „To bylo štěstí, protože ta střela od Jardy Málka vyletěla zpoza hráče a viděl jsem ji až na poslední chvíli. Vyrazil jsem to nešťastně a je pravda, že v tu chvíli mi trochu zatrnulo,“ culil se Floder.

Po přestávce naskočil na hřiště místo Bednáře krajní záložník Šimon Šumbera a domácí dostali Chrudim pod tlak. „Dali jsme tam Šumberu, protože jsme chtěli být víc aktivnější na soupeřově půlce. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale na tři body to nestačilo,“ zhodnotil Valachovič.

Floder tak udržel v posledních třech utkáních nulu. „Nejsme ale nějací betonáři. Chceme se dostat taky do brejkových situací,“ upozornil s úsměvem chrudimský kouč Radek Kronďák a pokračoval: „Každá nula vzadu je ale dobrá, protože vždycky znamená aspoň bod.“

Pod jeho vedením získali Východočeši na jaře devět bodů, přesto zůstávají dál na patnáctém místě. „Přijel předposlední tým k druhému, takže jsme měli nějaký respekt. Sehráli jsme ale slušný zápas a bod s pokorou bereme,“ uvedl Kronďák.

Líšeň se aktuálně nachází na třetím místě, když na druhou Vlašim ztrácí dva body. Vedoucí Zbrojovka má před městským rivalem náskok jedenácti bodů. „Nejsme zklamaní, musíme brát každý bod, protože se chceme v tabulce udržet nahoře,“ dodal Málek.

SK Líšeň - MFK Chrudim 0:0
Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt.
ŽK: 61. Černín, 89. Toutou – 61. Kejř, 68. Záviška.
Diváci: 518
SK Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Černín – Bednář (46. Šumbera), Málek, Matocha, Machalík (63. Krška) – Zikl (63. Toutou). Trenér: Milan Valachovič.
MFK Chrudim: Floder – Kesner (C), Donát, Míka, Sokol (90+1. Drahoš) – Jan Řezníček, Průcha, Vrána, Kejř (82. Šejvl), Záviška – Juliš (66. Firbacher). Trenér: Radek Kronďák.