Tradiční počet šestnácti účastníků svede boje v nové sezoně druhé ligy, úřední termín úvodního kola je dán na 22. července. Nováčky budou kromě Zbrojovky Kroměříž a Viktoria Žižkov, které si zajistily postup z nižších soutěží.

Diváci se na podzim i na jaře mohou těšit hned na tři jihomoravská derby, první z nich přijde na řadu v desátém kole, kdy Zbrojovka hostí Vyškov. Ve čtrnáctém kole pak dojde k pikantnímu souboji Zbrojovky s Líšní, jen o týden později zavítají na stadion klubu z východu Brna vyškovsští fotbalisté.

Dráhový cyklista Tomáš Bábek se na brněnském velodromu rozloučil s reprezentační kariérou.
Dvojnásobný mistr Evropy Bábek na brněnském velodromu vyhrál. Na rozloučenou

V podzimní části se odehraje šestnáct kol, poslední má úřední termín určený na 11. listopadu. Zbylé zápasy jsou v plánu na jaře, první kolo po zimní pauze je na programu 2. března, závěrečná utkání se uskuteční 25. května příštího roku. Vítěz druhé ligy postoupí přímo do nejvyšší soutěže, druhý a třetí celek tabulky čeká baráž o postup.

Los FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY:
1.kolo – 22. 7. 2023
FC MAS Táborsko - SK Hanácká Slavia Kroměříž
AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha
MFK Chrudim - SK Líšeň 2019
FC Zbrojovka Brno - FC Sellier & Bellot Vlašim
1. SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov
MFK Vyškov - FK Viagem Příbram
FK Varnsdorf - SK Sigma Olomouc B
FC Vysočina Jihlava - Slezský FC Opava

2.kolo – 29. 7. 2023
FK Viktoria Žižkov - FK Viagem Příbram
Slezský FC Opava - FK Varnsdorf
SK Líšeň 2019 - FC Vysočina Jihlava
SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1. SK Prostějov
SK Sigma Olomouc B - FC Zbrojovka Brno
FK Dukla Praha - MFK Vyškov
FC Sellier & Bellot Vlašim - MFK Chrudim
FC MAS Táborsko - AC Sparta Praha B

3.kolo – 2. 8. 2023 (vložené kolo)
FK Viagem Příbram - Slezský FC Opava
FK Viktoria Žižkov - SK Líšeň 2019
MFK Chrudim - FC MAS Táborsko
FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha
1. SK Prostějov - AC Sparta Praha B
MFK Vyškov - SK Hanácká Slavia Kroměříž
FK Varnsdorf - FC Sellier & Bellot Vlašim
FC Vysočina Jihlava - SK Sigma Olomouc B

4.kolo – 5. 8. 2023
SK Líšeň 2019 - FK Viagem Příbram
FC Sellier & Bellot Vlašim - MFK Vyškov
FC MAS Táborsko - FC Zbrojovka Brno

5.kolo – 12. 8. 2023
Slezský FC Opava - SK Líšeň 2019
FC Zbrojovka Brno - MFK Chrudim
MFK Vyškov - SK Sigma Olomouc B

6.kolo – 19. 8. 2023
SK Líšeň 2019 - FK Varnsdorf
FC MAS Táborsko - MFK Vyškov
AC Sparta Praha B - FC Zbrojovka Brno

7.kolo – 26. 8. 2023
SK Líšeň 2019 - SK Hanácká Slavia Kroměříž
1. SK Prostějov - FC Zbrojovka Brno
MFK Vyškov - AC Sparta Praha B

8.kolo – 2. 9. 2023
FK Dukla Praha - SK Líšeň 2019
MFK Chrudim - MFK Vyškov
FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

9.kolo – 16. 9. 2023
SK Líšeň 2019 - FC Sellier & Bellot Vlašim
MFK Vyškov - 1. SK Prostějov
FC Vysočina Jihlava - FC Zbrojovka Brno

10.kolo – 23. 9. 2023
SK Sigma Olomouc B - SK Líšeň 2019
FC Zbrojovka Brno - MFK Vyškov

11.kolo – 30. 9. 2023
Slezský FC Opava - FC Zbrojovka Brno
SK Líšeň 2019 - FC MAS Táborsko
FK Varnsdorf - MFK Vyškov

12.kolo – 7. 10. 2023
FC Zbrojovka Brno - FK Viagem Příbram
1. SK Prostějov - SK Líšeň 2019
MFK Vyškov - FK Viktoria Žižkov

13.kolo – 21.10.2023
FK Viktoria Žižkov - FC Zbrojovka Brno
SK Líšeň 2019 - AC Sparta Praha B
FC Vysočina Jihlava - MFK Vyškov

14.kolo – 28.10.2023
FC Zbrojovka Brno - SK Líšeň 2019
MFK Vyškov - Slezský FC Opava

15.kolo – 4. 11. 2023
SK Líšeň 2019 - MFK Vyškov
SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Zbrojovka Brno

16.kolo – 11.11.2023
FC Vysočina Jihlava - SK Líšeň 2019
FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc B
MFK Vyškov - FK Dukla Praha

17.kolo – 2. 3. 2024
SK Líšeň 2019 - FK Viktoria Žižkov
FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno
SK Hanácká Slavia Kroměříž - MFK Vyškov

18.kolo – 9. 3. 2024
FK Viagem Příbram - SK Líšeň 2019
MFK Vyškov - FC Sellier & Bellot Vlašim
FC Zbrojovka Brno - FC MAS Táborsko

19.kolo – 16. 3. 2024
SK Líšeň 2019 - Slezský FC Opava
MFK Chrudim - FC Zbrojovka Brno
SK Sigma Olomouc B - MFK Vyškov

20.kolo – 30. 3. 2024
FK Varnsdorf - SK Líšeň 2019
MFK Vyškov - FC MAS Táborsko
FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

21.kolo – 6. 4. 2024
SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Líšeň 2019
FC Zbrojovka Brno - 1. SK Prostějov
AC Sparta Praha B - MFK Vyškov

22.kolo – 13. 4. 2024
SK Líšeň 2019 - FK Dukla Praha
MFK Vyškov - MFK Chrudim
FK Varnsdorf - FC Zbrojovka Brno

23.kolo – 17. 4. 2024 (vložené kolo)
FC Sellier & Bellot Vlašim - SK Líšeň 2019
1. SK Prostějov - MFK Vyškov
FC Zbrojovka Brno - FC Vysočina Jihlava

24.kolo – 20. 4. 2024
SK Líšeň 2019 - SK Sigma Olomouc B
MFK Vyškov - FC Zbrojovka Brno

25.kolo – 27. 4. 2024
FC Zbrojovka Brno - Slezský FC Opava
FC MAS Táborsko - SK Líšeň 2019
MFK Vyškov - FK Varnsdorf

26.kolo – 4. 5. 2024
FK Viagem Příbram - FC Zbrojovka Brno
SK Líšeň 2019 - 1. SK Prostějov
FK Viktoria Žižkov - MFK Vyškov

27.kolo – 8. 5. 2024 (vložené kolo)
FC Zbrojovka Brno - FK Viktoria Žižkov
AC Sparta Praha B - SK Líšeň 2019
MFK Vyškov - FC Vysočina Jihlava

28.kolo – 11. 5. 2024
SK Líšeň 2019 - FC Zbrojovka Brno
Slezský FC Opava - MFK Vyškov

29.kolo – 18. 5. 2024
MFK Vyškov - SK Líšeň 2019
FC Zbrojovka Brno - SK Hanácká Slavia Kroměříž

30.kolo – 25. 5. 2024
SK Líšeň 2019 - MFK Chrudim
FC Sellier & Bellot Vlašim - FC Zbrojovka Brno
FK Viagem Příbram - MFK Vyškov