Tři dny po šlágru s Jihlavou podstoupí Zbrojovka další souboj těžkých vah. Tentokrát se ve čtvrtek od šesti hodin večer představí na hřišti čtvrtého Hradce Králové, který ztrácí na druhé Brno už deset bodů. „Je to jedno ze stěžejních utkání, které hodně napoví o našem postavení v tabulce,“ podotkl stratég Machálek.

Prim by alespoň podle papírových předpoklad měly hrát ofenzivy obou celků, které jsou nejproduktivnější v soutěži. „Chceme postoupit z prvního místa a jen čekáme až vedoucí Pardubice remizují nebo prohrají, abychom je dohnali. Sleduju každý zápas,“ podotkl Přichystal.

Zbrojovka sice body ztrácí minimálně, ale to dá se říct i o vedoucích Pardubicích. Překvapivý druholigový lídr dlouho udržoval na brněnský tým šestibodový náskok. Díky středeční remíze Líšně s Pardubicemi ovšem Brňané získávají možnost ztenčit náskok na rozdíl čtyř bodů.

Zbrojovka má zápas k dobru a ztrátu sedmi bodů. „Byl jsem na Pardubice docela naštvaný, jak neztráceli. Bude lepší, když je dotáhneme,“ smál se záložník Adam Fousek, jenž do Zbrojovky zamířil právě z východočeského města proslaveného perníkem.

Fousek v posledních zápasech zajišťuje řádný přísun branek. Trefil se ve čtyřech po sobě jdoucích duelech, přičemž góly sází zejména z penalt. Proti Jihlavě se posunul na hrot za Přichystalem a provizorní útočný tandem zazářil. „Není jednoduché nastupovat úplně vepředu, když chceme hrát vysoký pres a pak tam ještě udržovat balony. Nicméně žádný post není jednoduchý,“ dušoval se Fousek.

Proti Hradci už se do sestavy nejspíš vrátí Růsek a Fouska tak čeká přesun zpět na klasické místo.

Fotbalisté Hradce vyhlíží bitvu se Zbrojovkou s notnou dávkou respektu. „Do zápasu nejdeme jako favorit. Čeká nás ligový tým se vším všudy. Vepředu mají nechutné rozbiječe, kteří se nebojí žádného souboje. Mají rychlé strany, které sypou jeden centr za druhým. Nemůžeme si myslet, že si vypracujeme deset brankových příležitostí,“ poznamenal pro klubový web hradecký trenér Zdenko Frťala.

Podzimní souboj ambiciózních celků opanovala v září Zbrojovka, která si na domácím stadionu poradila s Hradcem 2:1.

close Grafika k utkání Hradec:Zbrojovka info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in