Dohraje se letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY? Tenhle rébus zatím rozluštěn není. Jenže druholigoví fotbalisté dostali malou indicii, že sezonu možná dokončí.

Od příštího týdne totiž mohou trénovat ve skupinkách po osmi, ale s dvoumetrovými odstupy. „Všichni jsou rádi, že to zase začne, protože pauza byla opravdu dlouhá. Pro nikoho to nebylo příjemné, ale furt ještě řešitelné. Mohli jsme trénovat individuálně v domácích podmínkách,“ zmínil kapitán Zbrojovky Pavel Eismann.

Legendární kanonýr Zbrojovky Karel Kroupa.
Jubileum Zbrojováka století: Karel Kroupa slaví sedmdesátiny

Zatím si nedokáže představit, jak tréninky budou vypadat. „Teď začneme společně, uvidíme jakou formou, což se dozvíme tento týden. Je to posun dopředu,“ líčil Eismann.

Jak budou trénovat, řešili také v Líšni. „Měli jsme schůzi na stadionu, jelikož nám vládní nařízení umožňuje nějak trénovat. Těšíme se. Budeme pracovat ve třech skupinách. Ale pořád neznáme vrchol, na který se připravujeme, což je mistrovský zápas. Dobrá informace je, že už nemusíme být jen doma v ponorce, ale můžeme se sejít a pracovat ve skupinách. Přesto by bylo dobré vědět, kdy se začne hrát, aby k tomu příprava směřovala,“ přemítal líšeňský kouč Milan Valachovič.

Trenér Claudio Ranieri dovedl fotbalisty Leicesteru k titulu v Premier League.
Pozor na brzký návrat na hřiště, varuje Ranieri. Bojí se vlivu viru na srdce

Nejbližší možný termín, kdy se druhá nejvyšší soutěž může roztočit, je 8. června. Od tohoto dne totiž vláda povolila konání sportovních akcí, ale s maximálním počtem padesáti lidí. „Což je samozřejmě pro fotbal nesmysl. Ale asociace nás ubezpečovala, že bude jednat s ministerstvem zdravotnictví o nějaké výjimce a také o tom, kdy se dá co nejdřív začít. Do konce dubna můžeme mít relevantní informace,“ podotkl Valachovič.

Ten vidí dohrání sezony realisticky. „Protože jsme měli videokonferenci s Ligovou fotbalovou asociací, která má optimistické názory, že se ročník může dohrát. Nejzazší termín zápasů, dokdy soutěž může skončit, je 2. srpna,“ řekl stratég Líšně.

Cristiano Ronaldo.
Připravuje se Ronaldo na život po fotbale? Sám sebe postavil zajímavé výzvě

Za dobrý signál to považuje také Eismann. „Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál. Je jasně daný termín, kdy by se začalo s prvním mistrovským utkáním, k tomu budeme směřovat. Věříme, že se začne,“ pravil pětatřicetiletý krajní bek.

Už se těší, až opustí pohodlí domova a zase si zakope do míče na trávníku. „Ještě to není ideální, ale pořád je lepší být na hřišti s balonem, navíc se spoluhráči, než trénovat individuálně,“ uvedl kapitán Zbrojovky.

Martin Zaťovič
Extraliga byla lukrativní pro spoustu hráčů. To se změní, tipuje Zaťovič