Klub si už dopředu vyjednal výjimku, aby nastoupil k derniéře v tomto kalendářním roce místo 23. listopadu o týden dřív při reprezentační pauze. „Termín jsme změnili, aby byla větší šance na lepší počasí a přišlo víc lidí,“ ozřejmil líšeňský předseda Karel Hladiš.

Klub z východu Brna totiž hodlá korunovat nejplodnější rok ve své historii diváckým rekordem. „Budeme rádi, když padne maximum. Ostatní fotbalové soutěže skončily, proč nepřijít na fotbal v Líšni? Na druhé straně musíme vzít v potaz, že už je pozdní podzim a taky záleží na počasí v den utkání,“ pronesl první muž brněnského klubu.

Ve druhé lize dosud přišlo v Líšni nejvíc diváků v půli srpna na duel proti Vyšehradu. Bezgólovou bitvu nováčků vidělo 1823 diváků, stadion v Kučerově ulici pojme ještě o skoro tři sta lidí víc.

Návštěvy v Líšni
- Líšeň–Varnsdorf: 1542 diváků
- Líšeň–Hradec Králové: 1572 diváků
- Líšeň–Vyšehrad: 1823 diváků
- Líšeň–Žižkov: 1528 diváků
- Líšeň–Prostějov 1300 diváků
- Líšeň–Ústí nad Labem: 1050 diváků
- Líšeň–Vítkovice: 1089 diváků

Dřívějším termínem se snaží v Líšni taky vstříc hráčům, kteří prožívají překotný a dlouhý rok. „Rozhodli jsme se tak proto, že kluci měli krátkou letní přestávku před zahájením soutěže. Čím dřív podzim skončí, tím pro ně lépe. I když budou ještě trénovat, půjde už o jinou zátěž, hlavně po psychické stránce,“ prohlásil Hladiš.

Změnu termínu fotbalisté vítají. „Jsem rád, že se to takhle upeklo. Nápad s reprezentační přestávkou před posledním kolem mi nedává smysl,“ divil se jeden z ofenzivních hráčů líšeňského celku Tomáš Machálek.

Pro Líšeň má ovšem přeložený zápas i podstatné úskalí. Brněnský tým nemůže počítat se službami žolíka posledních duelů Martina Zikla, který si bude plnit reprezentační povinnosti v národním týmu do dvaceti let, který čeká duel v Nizozemsku. „V době, kdy jsme žádali o přeložení, bylo dost věcí kolem Zikla jinak. Je pravda, že bude scházet, ale už s tím nic neuděláme,“ přiznal Hladiš.

Dvacetiletý brněnský útočník přitom vstřelil v posledních čtyřech zápasech pod novým trenérem Milanem Valachovičem tři góly. „Není to koučem. Někdy se tak zkrátka stane, že jedna branka spustí lavinu dalších,“ vysvětlil svou produktivitu posledních týdnů Zikl.

Na přeložení zápasu potřebovali v Líšni souhlas soupeře z Chrudimi a následně posvěcení od Ligové fotbalové asociace. „Horší než vyjednat si to administrativně, je zajistit přeložení zápasu u ostatních složek, které se podílí na utkání, jako jsou policisté, pořadatelé, záchranná služba. Hlavně aby se o tom dozvěděli diváci a přišli,“ podotkl Hladiš.

Souboj s Chrudimí bude důležitý i z hlediska tabulky. Východočeský celek ztrácí z jedenácté pozice na devátou Líšeň pouhé dva body. První vzájemný duel sezony ovládl ve druhém kole brněnský celek 3:1.