Souboj noviců skončil dělbou bodů, přestože měl přes zimu notně posílený Vyšehrad zvláště v první půli útočnou převahu. Jako první ale skórovali hosté, čekání na gól utnul v 67. minutě mladý útočník Martin Zikl, hosté srovnali o třináct minut později. „Na Strahově jsme rozhodně obstáli. Odjížděli jsme k zápasu s respektem. Soupeř je sice v tabulce pod námi, ale přes zimu dost posílil. S herně lepším protivníkem jsme se nemohli honit po hřišti, ale spoléhat na kvalitní defenzivu,“ líčil kouč Líšně Milan Valachovič.

Pro utkání v Praze nemohl brněnský stratég počítat s vykartovaným kapitánem a šéfem obrany Janem Hlavicou ani Ondřejem Vintrem. Místo nich se do zadních řad postavili dva mladíci: jedenadvacetiletý zadák Jakub Černín a teprve devatenáctiletý Martin Rolinek.

Fotbalisté Ústí nad Labem prohráli v prvním zápase po pauze zaviněné koronavirem 1:2. Na domácí půdě nestačili na Zbrojovku Brno.
Útočník Přichystal řídil výhru v Ústí a Zbrojovka už je druhá

A ve své úloze talentované líšeňské duo obstálo. „S absencí důležitých zadáků se Líšeň zdárně vyrovnala. Černík zvládl svoji roli výborně,“ vysekl poklonu náhradnímu plánu brněnského celku kouč Vyšehradu Roman Veselý.
Víc ze hry měli po většinu zápasu jeho svěřenci, Líšni se ovšem podařilo zdárně tlaku odolávat a postupně ho naprosto otupit. „Ten největší v úvodu zápasu jsme přečkali. Celkově jsme odpracovali poctivé utkání. Kromě rohových kopů jsme nepouštěli soupeře ke standardním situacím kolem vápna, v nichž je dost silný,“ lebedil si Valachovič.
Toho mohl těšit také fakt, že se jeho svěřencům povedlo ukončit čekání na gól. V 67. minutě se po standardní situaci dostal k míči u brány Martin Zikl a zblízka otevřel skóre. „Kdyby Zikl proměnil další dvě šance potom, mohli jsme i vyhrát. Ale je třeba zůstat pokorný,“ velel Valachovič.

BRNĚNSKÁ ODVETA. Jiří Mičánek ovládl s Yasmeen Kolocovou klání o nejvyšší maximální rychlost na letišti v Tuřanech, David Vršecký s Aliyyah Kolocovou zase zvítězili v soubojích jeden na jednoho.
Video: Po letišti rychlostí 300 kilometrů v hodině. Mičánek vrátil porážku

Hned čtyři jeho svěřenci obdrželi v nervózním závěru žluté karty. Rozhodčí tímto způsobem napomenul postupně Šenka, Vasiljeva, Černína a v poslední minutě i střídajícího Silného. „Líšeň je hodně silové, bojovné, agresivní a soudržné mužstvo, o to těžší zápas to pro nás byl,“ uznal Veselý.
Líšni se tak povedlo alespoň částečně napravit zaváhání z úvodního kola po restartu soutěže. „Možná je dobře, že jsme odehráli takový zápas proti Vlašimi hned na začátku, teď už musíme vystupovat jinak,“ zmínil Zikl.
Líšeň zůstává na deváté příčce tabulky. Další utkání čeká celek z východu Brna už v úterý, kdy na domácím hřišti od pěti hodin odpoledne vyzve ambiciózní Jihlavu.

Vyšehrad - Líšeň 1:1 (0:0)
Branky: 80. Čvančara – 67. Zikl.
Rozhodčí: Cihlář – Vlasjuk, Klupák. ŽK: Kokorović, Šandera – 90. Vasiljev, 90+4. Černín, 90+5. Minařík
Líšeň: Vítek – Jeřábek, O. Ševčík (C), Černín, Rolinek – T. Machálek (84. Šenk), Kučera, Málek, Minařík (75. Matocha), Vasiljev – Zikl (89. Silný).