V prvním poločase zápasu hraného před třemi stovkami fanoušků padla jediná branka, kterou zaznamenal Adam Kronus.

„V první půli jsme měli kromě gólu i další šance, které jsme nevyužili. Tempo nebylo takové, jaké bychom si představovali, postupně se to zlepšilo a ve druhé půli jsme přidali další góly. Šli jsme do utkání s určitými úkoly, sami jsme si chtěli hru trochu ztížit, neuchylovat se k centrovaným míčům a průnikům ze strany," uvedl pro klubový web nový brněnský trenér Jaroslav Hynek, jenž si prožil svou trenérskou premiéru ve Zbrojovce.

V Pohořelicích neposlal do hry zkušená jména jako Jakub Řezníček, Jakub Šural, Luděk Pernica nebo mládence Denise Alijagiče či Jiřího Hamzu, v průběhu utkání si zato zahrálo všech sedm nových akvizicí včetně zkoušeného Maďara Szabolsce Szitaie. Z nových tváří se prosadil chorvatský útočník Carlo Matekovič. Dvacetiletý forvard v sedmdesáté minutě upravoval na 4:0.

„Utkání splnilo účel, šlo o první test v přípravě po úvodním náročném týdnu. Hráči toho samozřejmě mají v hlavách hodně, jsme rádi, že se na zmíněné úkoly snažili soustředit. Věřím, že zápas splnil účel i ohledně zábavy pro přítomné fanoušky," podotkl Hynek.

Další přípravný duel sehrají jeho svěřenci v sobotu, kdy se od jedenácti hodin dopoledne představí na hřišti prvoligového Slovácka. „Nároky na hráče už budou jiné," dodal trenér Zbrojovky.

Pohořelice - Zbrojovka Brno 0:5
Branky: 30. Kronus, 66. Švancara, 70. Mateković, 87. Švancara, 90. Smejkal.
Zbrojovka Brno: 
1. poločas: Sváček - Endl, Štěpánek, Gyamfi - Mičuda, Martinek, Janetzký, Granečný - Cissé, Potočný, Kronus.
2. poločas: Mucha - Endl, Štěpánek, Nový - Toman, Martinek, Texl, Szitai - Smejkal, Mateković, Švancara.