Fanoušci koupí permanentku ve většině variant levněji než v minulém prvoligovém ročníku. Standardní obnovená permanentka je levnější o zhruba šest set korun, když nově stojí symbolických 1913 korun podle data založení klubu.

Noví zájemci zaplatí za standardní permanentku 2500 korun, o pět set korun méně než loni.

I přes zlevnění fanoušci zaplatí za permanentku na Zbrojovku víc než příznivci některých prvoligových klubů. Nejméně například stojí permanentka v Teplicích či Liberci, kde ji zájemci pořídí i za 1500 korun. „Obnovená permanentka stojí 1913 korun, což je zhruba 127 korun na jedno utkání. Víme, že i v první lize lze na několika stadionech pořídit permanentky levněji, ale jedná se vesměs o místa s horším výhledem. Taková místa my letos oproti minulým rokům nabídnout nemůžeme, neboť Severní tribuna se sektory R, S a T je s ohledem na plánovanou investici města Brna uzavřena,“ poukázal Lísal na chystanou rekonstrukci stadionu.

Odliv fanoušků ovšem ve Zbrojovce očekávají, zvlášť když má klub za sebou divácky nejnavštěvovanější sezonu od přestěhování do Králova Pole. Domácí utkání brněnského klubu si nenechalo ujít v průměru 5778 diváků. „Samozřejmě očekáváme, že oproti minulé sezoně návštěvnost klesne. To se ale bude týkat spíše jednorázových vstupenek,“ poznamenal Lísal.

Cena vstupenek na jednotlivá utkání Zbrojovky zůstane v podobné relaci jako v minulé sezoně, tedy 200 korun v předprodeji a 250 korun v den utkání.

V dalším brněnském druholigovém klubu Líšni zůstala cena permanentek stejná jako v minulém ročníku, na hlavní tribunu stojí 2200 korun a na stání 1400.

V ceně je ovšem také vstupné na všechna utkání B týmu, který postoupil z krajského přeboru do divize D. „Cenu jsme nenavyšovali, přestože B tým bude hrát vyšší soutěž,“ potvrdila vedoucí mužstva Dagmar Wallová.

Podle ní se společná permanentka pro A i B tým osvědčila. „Neuvažovali jsme nad změnou. Opravdový fanoušek se přijde podívat na fotbal naživo. Fanoušky, kteří se dívají přes internet, by nižší cena stejně na stadion nedostala,“ přesvědčovala Wallová.

Ceny vstupenek na jednotlivá utkání zůstávají v Líšni stejné jako v minulé sezoně, tedy 150 korun na hlavní tribunu a stokoruna na východní tribunu a stání.

Jasně nejlevněji se na fotbal dostávali v minulé sezoně fanoušci Vyškova, kteří za permanentku na zápasy v domácím azylu v Drnovicích zaplatili tisícovku, na jednotlivé utkání se dostali za šedesát nebo osmdesát korun.

Ceny pro nový ročník, v němž bude obhajovat historickou druhou příčku, zatím klub nezveřejnil. „Do konce týdne vše oznámíme,“ vzkázal mluvčí klubu Kryštof Severa.

Druholigová sezona začne příští sobotu 22: července, Vyškov ji odstartuje doma v Drnovicích proti Příbrami, Líšeň se ve stejný den představí v Chrudimi a Zbrojovka začne 24. července doma proti Vlašimi.