Nové je však výroční logo ve speciálním 3D provedení, které připomíná 110 let od založení klubu SK Židenice, předchůdce dnešní Zbrojovky. „Na výročí i moravskou identitu klubu odkazují také číslovka 110 na zádech, taktéž ve 3D provedení, a výrazné žluté prvky na dresu – límec a lem čísel. Celkový design dresů je unikátní a navržený přímo pro náš klub,“ popisuje mluvčí klubu Martin Lísal.

David Jurásek.
Brno Juráska nechtělo, tak ho Šustr vzal do Prostějova. Miluje fotbal, říká kouč

Po devětadvaceti letech pochází brněnské dresy opět z dílny značky Puma. Světoznámá firma a dodavatel sportovního vybavení Sportisimo se staly novými hlavními partnery klubu. „Nové samozřejmě nebudou jen dresy, ale i ostatní sportovní vybavení prvního mužstva i všech mládežnických týmů, včetně těch dívčích. Také tyto týmy tedy budou od nové sezony postupně přecházet na nové vybavení,“ podotkl Lísal.

Fotbalisté Zbrojovky se v nových dresech představí už v sobotním přípravném utkání proti Prostějovu, které začíná v půl jedenácté dopoledne na stadionu HFK Olomouc v Holici. Soutěžní premiéra je na programu v pondělí 24. července od půl šesté večer v Adax Invest Areně proti Vlašimi. „Dresy vypadají parádně. Těším se, až se s nimi pořádně seznámíme a hlavně až v nich vyběhneme k prvnímu ostrému zápasu. Věřím, že se nám v nich bude dařit,“ komentoval nové ošacení na klubovém webu kapitán Jakub Řezníček.

Fotbalová Zbrojovka představila nové logo pro nadcházející sezonu.
Reakce na nové logo Zbrojovky? Osobnostem se líbí, fanoušci kritizují

Dresy lze objednávat už nyní ve zbrojováckém e-shopu, postupně budou naskladněny i v kamenném fanshopu. V příštím týdnu klub představí sadu venkovních dresů.