O nejbližších změnách:
„Ještě nejsme v roli, abychom mohli změny dělat. Určitě chceme posílit i sportovní úsek, i když už se změny udály, nejsou zdaleka u konce. Potom jde taky o změny v provozní stránce klubu. Šéfování se chopí Ladislav Valášek (viceprezident Unie českých fotbalových trenérů, bývalý prezident fotbalové Viktorie Plzeň, který zastával také funkci ředitele v Bohemians 1905 nebo předsedy představenstva zlínského fotbalového klubu - pozn. red.), za něhož dojde k nějaké základní analýze, kam směřujeme, co potřebujeme, co funguje, co ne. V řádech měsíců hodláme dosadit na post výkonného ředitele ostříleného člověka, nemusí být z fotbalového prostředí. Chceme někoho, kdo postaví novou strukturu a udělá ze Zbrojovky standardní dobře šlapající společnost," uvedl výkonný ředitel společnosti Portiva Pavel Svoreň.

Emotivní proslov přidal zástupce Regionální hospodářské komory Čeněk Absolon. „Dovolte literární nadsázku. Jsem přesvědčen, že pod vedením pánů Psotky a Klusáčka (Zdeněk Psotka - nový sportovní ředitel a Luděk Klusáček - nový trenér Zbrojovky - pozn.red.) skončila éra kluků, kteří jsou krásně navonění a mají spoustu gelu ve vlasech a berou angažmá ve Zbrojovce jako přípravu na lukrativnější angažmá za solidní peníze. Teď je už tady místo pouze pro válečníky se žhnoucím srdcem a touhou drtit, bojovat o každý míč, válcovat a vítězit za město a kraj. To je Zbrojovka 4.0,“ pronesl.

O zásazích nových spoluvlastníků do letních změn v realizačním a hráčském týmu Zbrojovky:
„Tato sezona ještě musela být řešená z mé strany. Některé věci jsme už konzultovali, aby se s odstupem času někdo nedivil, proč se tenkrát udělalo to či ono. Pro mě bylo nejdůležitější přetáhnout do Brna Zdeňka Psotku. To pro mě byla v létě výzva výzev. Realizační tým se vyvíjel postupně, rozpočet chceme doladit směrem k zimnímu přestupovému období, aby kádr posílil pro první ligu," popsal současný většinový majitel klubu Václav Bartoněk.

Větrná elektrárna a její stavba. Ilustrační foto
Kam investuje spoluvlastník Zbrojovky? Obnovitelné zdroje i automobilový průmysl

Psotka je i podle nových spoluvlastníků klíčovým mužem Zbrojovky. „ O jeho příchodu jsme věděli. Maximum práce odvedl pan Bartoněk. Byl to pro nás jeden z důkazů, že klub se vydává potřebným směrem. Psotka je základní kámen pro budoucí směřování klubu. Počítáme s ním dlouhodobě a ponese významnou zodpovědnost. Předpokládáme, že bude i členem představenstva," poznamenal Svoreň.

O novém stadionu v Brně:
„Zbrojovka má podle našich analýz největší počet spících fanoušků v republice, v Brně je tedy potenciální obrovské podhoubí příznivců. Pokud se bavíme o nové aréně, podle našich plánů by její stavba stála velmi rozumné peníze, které nejsou pro veřejné rozpočty dramatické," uvedl Absolon.

O případném novém stadionu za Lužánkami:
„Tato otázka je mimo dosah klubu i nových a starých akcionářů. Intenzivně ale s městem jednáme. Cokoliv bychom řeklli, bylo by zavádějící a nemusela by být pravda. Počkal bych do čtvrtého kvartálu tohoto roku, kdy představíme řešení," nastínil Svoreň.

Fotbalisté Kuřimi (na snímku v modrobílých dresech) si zahrají druhé předkolo MOL Cupu. Ilustrační foto
Překvapení v Kuřimi! V MOL Cupu skolila tým z vyšší soutěže a zahraje si o Líšeň

O úpravách stadionu v Srbské ulici:
Fotbalovou Zbrojovku čeká v následném období stomilionová rekonstrukce stadionu, aby klub po případném postupu zpět do nejvyšší soutěže získal licenci na první ligu. „Musí vzniknout nové zázemí v útrobách stadionu místo stávajícího, musíme mít novou hrací plochu. Poprvé nepůjde o výsev, ale travnaté koberce. Taky musíme totálně rekonstruovat umělé osvětlení, aby odpovídalo novým normám. Rovněž je třeba totálně jiné sociálně bezpečnostní řešení sektorů hostí, který je třeba zastřešit, taky vznikne o osm vstupů víc. To vše je třeba splnit, abychom obdrželi licenci na příští ročník první ligy. Podzim a následující jaro budou hodně náročné," přiznal Bartoněk.

O budoucí pozici Václava Bartoňka:
Minoritní podíl před jarní části sezony zůstane i dlouholetému výhradnímu vlastníkovi klubu Václavu Bartoňkovi. „Chceme, aby se všichni akcionáři přesunuli do pozice členů dozorčí rady, dozorového orgánu, který bude definovat cíle a vize, bude po managementu tvrdě vyžadovat, aby dosahoval cíle a vytvářel prostředí pro to, aby byly dosaženy," podotkl Svoreň.