„Zápas byl náročný na kondici, jsme pořád v plné přípravě, přes týden máme dvoufázové tréninky. Nohy jsou trochu ztuhlé, ale vyhráli jsme, i to je povzbuzení do další práce,“ pravil pro klubový web autor jediné branky Zbrojovky. 

Čtyřiadvacetiletý hráč si pochvaloval zápasové vytížení. „Zatím je to v pořádku, zvládáme to všichni. Vše probíhá většinou na hřišti, i když se jedná o doběhání a náročné hry třeba osm na osm, tak je to pořád příjemnější, než běhat někde v parku. Je lepší být na hřišti,“ pravil Granečný, jenž přišel do Zbrojovky přesně před rokem.

Sasu Hovi si za tři sezony v Kometě získal srdce tamějších fanoušků.
KVÍZ. Mueller, Hovi, ale i propadáky. Jak dobře znáte historii cizinců v Kometě?

V základní sestavě brněnského celku nechyběla v sobotní partii proti Púchovu ani dvojice mladých akvizic, které se k týmu připojily v pátek z Plzně - Adam Kronus a Pavel Gasczyk. V dresu Zbrojovky vyběhla i nejnovější tvář - slovenský obránce Richard Župa, který naposledy nastupoval za Liptovský Mikuláš. Ve Zbrojovce je levý obránce zatím na zkoušku.

Jedenáctka plná nových tváří s kanonýrem Jakubem Řezníčkem na hrotu se v prvním poločase neprosadila. Do druhé půle vyměnil trenér Zbrojovky pětici hráčů, mezi nimi i Župu, Kronuse nebo Řezníčka a Brňané nakonec splnili roli favorita a soupeře ze spodní části tabulky slovenské druhé ligy porazili.

Zdroj: Youtube

Další přípravný duel odehrají fotbalisté Zbrojovky ve středu, kdy se představí od pěti hodin odpoledne v Rosicích proti rezervě Bánské Bystrice, následně v sobotu vyzvou v pravé poledne polský druholigový celek Termalicu. Zápas se odehraje v Lutíně na Olomoucku. „Máme tentokrát kromě sobotního ještě jeden vložený zápas, takže to bude pestřejší. Asi pro každého je lepší hrát, než trénovat, nabereme zápasovou praxi,“ dodal Granečný.

Zbrojovka Brno - Púchov 1:0
Poločas: 0:0.
Branka: 63. Granečný.
Zbrojovka Brno - Berkovec – Toml, Texl, Granečný, Nový (46. Martinek), Gaszczyk, Divíšek, Kronus (46. Vrána), Toman (46. Toman), Řezníček (46. Hladík), Župa (46. Hamza)