Brňané v sobotu náskokem jediného bodu ovládli Moravskoslezskou fotbalovou ligu a dostali tak možnost přesunout se o patro výš. „Mužstvo se zúčastní následujícího ročníku druhé ligy s vědomím, že se nováčkovské poměry mohou odrazit na umístění a klub soutěž po roce neudrží. Vzhledem k reorganizaci soutěží je však posun do celostátní soutěže nezbytným krokem k vyšší kvalitě,“ uvedl v prohlášení předseda klubu Karel Hladiš.

V Líšni se pro postup rozhodli i kvůli mimořádné dotaci od města ve výši tří milionů korun, kterou odsouhlasili radní. „Klub také získal licenci pro druhou ligu. Stavební práce u nás pokračují tak, aby bylo vše připraveno na zahájení soutěže,“ dodal Hladiš.

Samotný postup se přitom nerodil snadno. Kolo před koncem již Líšeňští neměli věci ve svých rukou. Na první Frýdek-Místek ztráceli dva body. Svůj zápas s Hodonínem však dokázali urvat 2:1, a jelikož Slezané padli stejným výsledkem v Hlučíně, bylo jasno. „Jsme za to velmi rádi. Jednu chvíli už jsme to ani nečekali, ale nakonec se postup podařil,“ sdělil líšeňský středopolař Lamine Fall.

Frýdeční totiž až do 85. minuty hráli s fotbalisty Hlučína nerozhodně. Až pak je zlomil vlastní gól. „Když náš zápas skončil, Frýdek stále hrál. Čekali jsme na konec, a když nám někdo sdělil výsledek, začali jsme se radovat,“ popsal Senegalec.

Letní harmonogram Líšně:
Start přípravy: 2.7.
Start druhé ligy: 20.7.
Městská derby: 14.9. Zbrojovka vs. Líšeň, 15.4. Líšeň vs. Zbrojovka.

Teď jej čekají dva týdny dovolené. Pak startuje příprava a po ní už boje s druholigovou smetánkou. „Těším se na to. Nikam z klubu odcházet nechci. Zůstal bych v Líšni, i kdybychom nepostoupili,“ vyhlásil.

Jména kolem něj se ale jistojistě měnit budou. V Líšni chtějí postavit konkurenceschopný kádr. „Rozdíl mezi profesionálním a výkonnostním fotbalem je velký. Náš kádr by druhou ligu neustál. Musíme ho doplnit, ale to neznamená, že hráči, kteří postup vybojovali, nezůstanou,“ prohlásil trenér Líšně Miloslav Machálek.

Sám přitom neví, zda bude na lavičce pokračovat. Rozhodnout se chce brzy.

Situaci Líšni navíc může zkomplikovat fakt, že ve druhé lize zůstává Zbrojovka. Oba kluby totiž navzájem spolupracují. „Teď to pro nás není téma. Zaměřujeme se na vlastní klub. Budujeme béčko a chceme hráče rozvíjet v našich podmínkách,“ uzavřel sportovní ředitel Zbrojovky Tomáš Požár.