Třiadvacetiletý zadák se v pátek hlásil na prvním tréninku Zbrojovky, v sobotu odehrál kompletní přípravný duel v Jihlavě, který brněnský celek ovládl 4:0. „Zatím mám velmi dobré pocity. Vše v klubu je na vysoce profesionální úrovni, možná lepší než u leckterých klubů v první lize na Slovensku. I první trénink byl hodně dobrý,“ podotkl.

Ve Slovanu Bratislava mu končila smlouva. A manažer mu nabídl šanci porvat se při týdenních testech o místo ve Zbrojovce. „Ve Slovanu to bylo dost zamotané, klub se vydal cestou legionářů, těžko se tam dostávala šance a vedení nemělo zájem prodloužit kontrakt. Brno je velký klub, i když momentálně ve druhé lize. Má ale historii, fanouškovskou základnu, je to fotbalové město. Hned jsem řekl, že půjdu rád. Teď to pochopitelně záleží na managementu a trenérovi, ale udělám maximum, abych se sem dostal,“ sdělil Kotula, jehož ve slovenské reprezentaci do 21 let vedl český kouč Pavel Hapal.

Na jihu Moravy zůstane přinejmenším do sobotního střetnutí v Nitře. „Juraj uplynulé dva týdny v podstatě jen běhal, jeho herní praxe v porovnání s námi je malá. Herně rozhodně nezklamal, teď jej čeká týden tréninků plus ještě jeden zápas a pak uvidíme,“ poznamenal na jeho adresu brněnský trenér Pavel Šustr.

V nejvyšší slovenské soutěži odehrál Kotula 62 utkání, vedle Slovanu na hostováních ve Zlatých Moravcích a na podzim v Senici, kde chyběl pouze v jednom duelu. „Dva měsíce jsem pořádně netrénoval. Makal jsem individuálně a poslední dva týdny trénoval s juniorkou Slovanu, kde ovšem tempo není tak vysoké. Musím zamakat a dostat se do toho,“ řekl defenzivní univerzál, který nejčastěji nastupuje na pravém kraji.

Trenér Zbrojovky nyní doufá, že nepřijde o zkušeného stopera Petra Pavlíka, který po půl hodině v Jihlavě střídal. „Ucítil křupnutí v lýtkovém svalu, může to být i natržené. Uvidíme po vyšetření, které Petra čeká na začátku týdne,“ pravil Šustr.

Jinak ho žádný post v sestavě netlačí. „Hráče pořád sledujeme, byť to není vyloženě tak, že potřebujeme nějakého dovést. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, odchody a příchody jsou pořád ještě otevřené,“ dodal kouč.