Nakonec z toho byla tedy remíza Líšně s Varnsdorfem 2:2 před rekordní návštěvou 1542 diváků. „Suprově nám zachytal Víťas. Můžeme mu jen poděkovat za to, že máme bod,“ líčil líšeňský zadák Michal Jeřábek.

Přitom před duelem se spíš kalkulovalo s tím, že si mezi tyče stoupne nová posila brněnského celku Martin Šustr. „Zohlednil jsem to, že Honza Vítek se v posledním utkání v minulé sezoně podílel na tom, že jsme se vůbec do druhé ligy dostali,“ vysvětlil rozhodnutí o výběru gólmana kouč Miloslav Machálek.

Pro zvětšení klikněte.Toho, že líšeňskou premiéru odchytal právě on, si Vítek cení. „Pro mě je čest, že jsem si mohl zachytat první duel Líšně ve druhé lize,“ poznamenal muž s devětadvacítkou na zádech. Jen ho mrzelo, že divákům společně se spoluhráči nedopřál tři body. „Chtěli jsme fanouškům dát výhru v prvním utkání,“ dodal.

Nicméně líšeňští fotbalisté si dokázali, že ve druhé lize mohou hrát důstojnou roli. „Sice jsme měli málo času na to, abychom se sehráli s novými posilami, ale proti Varnsdorfu jsme předvedli, že srdíčkem bojujeme všichni do jednoho stejně,“ měl jasno muž, který je civilním povoláním voják.

Což je důvod, proč nebude Líšni k dispozici celý ročník. „Bereme v potaz, že má náročné zaměstnání, takže s námi v některých termínech nebude. Proto jsme angažovali Šustra,“ pravil Machálek. Koho postaví do dalšího zápasu, ale neprozradil. „To se teprve rozhodnu,“ řekl kouč.

Dnes od desíti hodin a patnácti minut dopoledne odehraje Líšeň první venkovní utkání ve druhé lize na trávníku Chrudimi, která v prvním kole zvítězila na hřišti Vítkovic těsně 1:0.

A tři body by Chrudim ráda získala i doma proti Líšni. „Je to pro nás soupeř, o kterém moc nevíme, ale jsou to kluci jako my,“ nastínil pro klubový web Petr Rybička. „Žádní profesionálové, ale hrají srdcem. A to je mnohdy víc než peníze,“ doplnil útočník, jenž posílil klub z Pardubického kraje z brněnské Zbrojovky.

Rybička už v minulé sezoně hostoval v Chrudimi, nyní se jeho angažmá přetavilo v přestup a proti Líšni nic jiného než tři body nebere. „Jakákoliv ztráta bodů bude zklamání. Jasně, někdy je ztratíme, ale věřím, že ne v sobotu,“ podotkl.

Do boje Brňané vyrazí už i se dvěma novými posilami. Ze Zbrojovky na hostování do konce kalendářního roku dorazila dvojice záložníků – Dominik Kříž a Marek Vintr.