Nakonec z toho byla tedy remíza Líšně s Varnsdorfem 2:2 před rekordní návštěvou 1542 diváků. „Suprově nám zachytal Víťas. Můžeme mu jen poděkovat za to, že máme bod,“ líčil líšeňský zadák Michal Jeřábek.

Přitom před duelem se spíš kalkulovalo s tím, že si mezi tyče stoupne nová posila brněnského celku Martin Šustr. „Zohlednil jsem to, že Honza Vítek se v posledním utkání v minulé sezoně podílel na tom, že jsme se vůbec do druhé ligy dostali,“ vysvětlil rozhodnutí o výběru gólmana kouč Miloslav Machálek.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍKToho, že líšeňskou premiéru odchytal právě on, si Vítek cení. „Pro mě je čest, že jsem si mohl zachytat první duel Líšně ve druhé lize,“ poznamenal muž s devětadvacítkou na zádech. Jen ho mrzelo, že divákům společně se spoluhráči nedopřál tři body. „Chtěli jsme fanouškům dát výhru v prvním utkání,“ dodal.

Nicméně líšeňští fotbalisté si dokázali, že ve druhé lize mohou hrát důstojnou roli. „Sice jsme měli málo času na to, abychom se sehráli s novými posilami, ale proti Varnsdorfu jsme předvedli, že srdíčkem bojujeme všichni do jednoho stejně,“ měl jasno muž, který je civilním povoláním voják.

Což je důvod, proč nebude Líšni k dispozici celý ročník. „Bereme v potaz, že má náročné zaměstnání, takže s námi v některých termínech nebude. Proto jsme angažovali Šustra,“ pravil Machálek. Koho postaví do dalšího zápasu, ale neprozradil. „To se teprve rozhodnu,“ řekl kouč.

Dnes od desíti hodin a patnácti minut dopoledne odehraje Líšeň první venkovní utkání ve druhé lize na trávníku Chrudimi, která v prvním kole zvítězila na hřišti Vítkovic těsně 1:0.

A tři body by Chrudim ráda získala i doma proti Líšni. „Je to pro nás soupeř, o kterém moc nevíme, ale jsou to kluci jako my,“ nastínil pro klubový web Petr Rybička. „Žádní profesionálové, ale hrají srdcem. A to je mnohdy víc než peníze,“ doplnil útočník, jenž posílil klub z Pardubického kraje z brněnské Zbrojovky.

Rybička už v minulé sezoně hostoval v Chrudimi, nyní se jeho angažmá přetavilo v přestup a proti Líšni nic jiného než tři body nebere. „Jakákoliv ztráta bodů bude zklamání. Jasně, někdy je ztratíme, ale věřím, že ne v sobotu,“ podotkl.

Do boje Brňané vyrazí už i se dvěma novými posilami. Ze Zbrojovky na hostování do konce kalendářního roku dorazila dvojice záložníků – Dominik Kříž a Marek Vintr.