Srdnatý nováček z Líšně poskočil na pátou pozici, když si připsal minulý víkend první domácí výhru sezony nad Prostějovem 3:0. Pardubice šokují možná ještě víc. Východočeši vévodí tabulce soutěže se čtyřbodovým náskokem před Jihlavou. Každý týden podávají další důkaz o tom, že na čele druholigového peletonu jsou právem. „Mají velmi dobré kontakty na trenéry reprezentačních mládežnických výběrů a proto se jim tam objevují velmi zajímaví hráči, které znám, protože jsem dlouhá léta dělal skauta,“ vyzdvihl nadcházejícího soupeře trenér brněnského celku Miloslav Machálek.

Líšeň už ale v dosavadní části sezony dokázala nejednou obrat o body favority, remizovala třeba s Hradcem Králové nebo i s Žižkovem. „Vyjma prvních dvaceti minut toho zápasu nás nikdo vyloženě nepřehrál. Prezentujeme se svým fotbalem, který je pro kluky extrémně náročný, ale je vidět, že nese ovoce a děláme body. Kdybychom byli o trochu zkušenější, věřím, že máme o tři body víc,“ poznamenal brankář Martin Šustr.
Pro zvětšení klikněte.Líšeň se tak zbavuje nováčkovského respektu. „Nebojíme se nikoho. Zase se bude hrát devadesát minut a soupeř musí dát víc gólů než my. Doufám, že podáme lepší výkon než proti Prostějovu,“ uvedl Machálek, který nebyl s výkonem svých svěřenců v minulém kole spokojený.

Líšeňskému koučovi vadilo především velké množství šancí, do které se Hanáci v utkání dostali. „Nevyhrálo lepší mužstvo. Prostějov se jevil jako fotbalovější a vyspělejší družstvo. Soupeř si na můj vkus vypracoval moc šancí,“ zmínil Machálek.

V duelu s Pardubicemi už obranu nováčka opět vyztuží spolehlivý stoper Jan Hlavica, který v minulém klání absentoval kvůli karetnímu trestu.

Pardubice o víkendu obrátily duel s Varnsdorfem a nadále zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže. „Líšeň ukazuje svou sílu a musíme se na ni připravit. I když ji moc neznáme, vlastně jen z videa, řešili jsme, jakým stylem hraje a snažili jsme se na ni nachystat. Když chceme uspět, musíme na hřišti plnit, co máme,“ prohlásil pro pardubický klubový web záložník východočeského celku Tomáš Solil.