Jenže poslední čtyři podzimní zápasy absolvoval v obrovských bolestech, trápilo ho levé koleno. „Hrál jsem pořád pod práškama, ledoval to a poslední měsíc se snažil noze co nejvíc ulevit. Když jsem kopl do míče, cítil jsem, jak kdyby mě někdo do kolene bodal nožem. Na tréninku už jsem vůbec nehrál levou nohou, i v zápase jsem se tomu trochu vyhýbal,“ líčil Ševčík, jenž v brněnském celku nastupuje na pozici levého stopera.

Šestadvacetiletý odchovanec olomoucké Sigmy proto na konci listopadu uvítal, že líšeňští fotbalisté kvůli nezpůsobilému terénu neodehráli jarní předehrávku s Vyškovem. Dostal tak víc času na léčbu. „Měl jsem prasklý meniskus a kousek se v koleni utrhl. Vadil mi tam a musel jsem na operaci. Původně jsem o tom ani nevěděl, fyzioterapeut mi léčil zánět, proto jsem si říkal, že podzim nějak doklepu. Jenže doktorovi se nelíbilo, že to trvá tak dlouho a poslal mě na artroskopii,“ popsal Ševčík vývoj svého zranění.

SVOLENÍ OD DOKTORA

Svěřenci líšeňského trenéra Milana Valachoviče odstartovali zimní přípravu pátého ledna, kapitán brněnského mužstva pochopitelně do akce tehdy ještě nezasáhl. Poprvé aspoň lehce běhal v pondělí. „Už pomalu začínám polykat kilometry a větší dávky v plném běhu, jdu taky do vyšší rychlosti. Od příštího týdne i podle doktora můžu zlehka trénovat s klukama. Zatím jde všechno podle plánu,“ liboval si Ševčík.

Fotbalista Martins Toutou (v červeném) naskočil do zimní přípravy s líšeňským celkem.
Půl roku bez angažmá. Francouz Toutou přesto má nahradit oporu Líšně, gól už dal

Nyní mu nahrává i dlouhá zimní pauza, když Líšeň zahájí jarní část druhé ligy až na začátku března. Do té doby pravděpodobně zasáhne i do několika přípravných duelů.

„Jsem zraněný po strašně dlouhé době, naposledy snad v Sokolově jsem chyběl čtrnáct dní, když jsem měl natažený sval. Je nepříjemné, když se hráč vrací a nechytne start přípravy, ale je ještě dost času se připravit a dostat se do toho. Je důležité něco odehrát, protože herní kondici v tréninku nenahradím,“ poznamenal Ševčík.

Na pozici středního obránce tak má kouč Valachovič aktuálně pouze dva stopery. Při remíze 2:2 s prvoligovým Zlínem a výhře 2:0 se slovenským Šamorínem ve středu obrany naskočili jen Erik Otrísal a Michal Jeřábek. „Nejde pro nás o žádný problém, máme tam jako alternativu taky Michala Bednáře,“ namítl trenér a pokračoval: „Samozřejmě chci klukům zátěž rozdělit, ale nedá se nic dělat. Oba se s tím perou a třeba Míša Jeřábek mi říkal, že chce radši hrát než trénovat a nemá s tím problém.“

Záložník David Machalík (v červeném) se v sobotu proti Šamorínu gólově prosadil. Na snímku při prvním startu v zimní přípravě za Líšeň proti prvoligovému Zlínu.
Nováčci zařídili výhru Líšně se Šamorínem, kouč vyzkoušel náhrady za Kučeru

Z líšeňského kádru krátce po zahájení zimní přípravy vypadl i stoper Marián Burda, jenž předčasně rozvázal s brněnským klubem smlouvu. „Marián mi řekl, že už necítí, že by měl ve fotbale něčeho dosáhnout. Byl v mládežnické reprezentaci, hrál za dorost Sparty a v létě došel do Brna v době, kdy už jsme měli kádr téměř uzavřený. Na podzim moc nehrál a srovnal si to ve svém životě tak, že chce v Praze na medicínu. A já mu v tom pochopitelně nebráním, vyšli jsme mu v klubu vstříc,“ vysvětlil Valachovič.

V jeho týmu aktuálně přibývají i zranění hráči. Problém s lýtkem má David Pašek a v utkání proti Šamorínu si narazil rameno Bronislav Stáňa, oba mají nejméně týden volno. Naopak Martin Zikl a David Krška se po zranění už do tréninku zapojili.