„Chtěli jsme si vítězstvím přiklonit fanoušky na svoji stranu, protože výsledky doteď nebyly dobré. Doufám, že si je znovu získáme. Dnes byli naprosto úžasní a vytvořili skvělou kulisu,“ chválil brněnské příznivce vytáhlý forvard.

Do utkání jste naskočil jako střídající hráč ve druhém poločase. Jak jste se cítil?

Už včera jsme se s trenérem bavili, že nenastoupím od začátku. Řekl mi ale, ať jsem připravený, protože do hry určitě půjdu. Když jsem naskakoval, zahrávali jsme rohový kop. Trenér mi řekl, ať dám gól. Bohužel jsem mu to nesplnil z rohu, ale až o pár minut později. Snad na mě nebude naštvaný. (úsměv)

Trefil jste se výstavními nůžkami. Od začátku jste věděl, co provedete?

Hned jsem věděl, že bych se hlavou pod balon neposkládal. Když jsem byl malý, hodně jsem hrával nohejbal. Míč mi šel dobře na placku, tak jsem ho trefil z první a zapadl do brány.

Měl jste speciální motivaci dát gól, když jste nastoupil až ve druhé půli?

Každý střídající hráč jde na hřiště s tím, že chce pomoct mužstvu. Šel jsem tam se stejným cílem. Chtěl jsem mužstvu pomoct v obranné fázi i útoku. Přihrát na gól nebo ho sám dát. To se mi splnilo. Dal jsem branku, která nás uklidnila, a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Fotbalisté Zbrojovky v brněnském derby přetlačili Líšeň 2:0. Na snímku v souboji Guy Reteno Elekana (Líšeň) a Šimon Šumbera (Zbrojovka).
Brněnské derby před zraky 8 122 diváků opanovala Zbrojovka

Byla na hřišti znát přítomnost nové posily Ondřeje Vaňka?

Šlo vidět, že si na sebe ještě zvykáme, ale jeho myšlenky a přihrávky za obranu jsou úžasné. Hodně nám pomohl i při standardních situacích. Jsme rádi, že se vrátil a pomůže nám.

Nováček z Líšně se nenechal zastrašit a vypracoval si několik slibných šancí. Jak náročné utkání bylo?

Ze začátku jsme neproměnili několik příležitostí. Pak jsme dali vedoucí gól, po kterém jsme ale Líšeň pustili do zbytečných kombinací. Z nich vznikaly závary před naší brankou. Do druhé půle jsme nastoupili dobře a vytvořili si několik šancí. Bohužel se pořád trápíme v předfinální fázi, kdy si to neumíme dobře připravit.

Od vítězství nad Líšní se chcete odrazit k lepším výkonům?

Přesně tak. Chtěli jsme si vítězstvím přiklonit fanoušky na svoji stranu, protože výsledky doteď nebyly dobré. Doufám, že si je znovu získáme. Dnes byli naprosto úžasní a vytvořili skvělou kulisu. Teď nás čeká utkání v Jihlavě a doma s Hradcem, na které se musíme stoprocentně připravit.

Berete roli střídajícího žolíka i do dalších zápasů?

Já chci být gólový v základní sestavě. (úsměv)