Teď touží úspěch zopakovat i s jihomoravským týmem, který načíná baráž proti Příbrami prvním duelem na domácím hřišti ve středu od šesti hodin večer. „Situace byla odlišná protože jsme postoupili přímo, kdežto teď jdeme přes baráž. Ale jinak mi to rok v Karviné připomíná, hlavně ten zdravý duch, který jde cítit z týmu a díky kterému se nám daří,“ nechal se slyšet Eismann.

Společně se svými spoluhráči teď jako jeden z prvních otestuje nový systém dvouzápasové baráže o FORTUNA:LIGU. „Samozřejmě se teprve ukáže, jestli je tento formát krok správným směrem. Každopádně v tomto roce je to pro nás výhodné, protože díky němu jsme i jako třetí pořád ve hře o postup,“ prohlásil brněnský bek.

Nyní se vynasnaží napomoci Zbrojovce zpátky do první ligy na úkor Příbrami, kde dostal před dvanácti lety první příležitost zahrát si nejvyšší soutěž. „Na to se nezapomíná. Všechno v klubu bylo v pohodě, nemám si na co stěžovat,“ ohlížel se za svým prvním angažmá mezi domácí elitou obránce, jenž si zahrál také za Slovácko nebo Bohemians.

Na klíčové bitvy, které rozhodnou o úspěšnosti sezony, se Zbrojovka naladila dvěma povedenými kanonádami.

V závěrečném druholigovém kole přejela Jihlavu 6:1, týden předtím doma přehrála Třinec 5:0. „Je třeba zdůraznit, že není náhoda, že jsme dali tolik gólů, protože kluci přesně plní stanovený systém a pokyny trenéra. Týmu se celkově daří, jak má a je dobře, že si hráči zvedli střelecké sebevědomí,“ podotkl čtyřiatřicetiletý rodák z Chrudimi, který měl v posledním utkání proti Jihlavě při absenci několika opor kapitánské céčko.