„Mám z toho skvělý pocit, Zbrojovka je pro mě tradiční, kvalitní a velký klub ze druhého největšího města republiky. Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří. Jsem připraven pro to se všemi v klubu udělat maximum,“ uvedl Hynek pro web Zbrojovky.

V kabině se s novými svěřenci poprvé potká při pondělním startu přípravy. „Jednání bylo poměrně rychlé a intenzivní. Teď je důležité, abych ještě více načetl kádr, o kterém samozřejmě už představu mám. Základem teď bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby byl progres co nejkvalitnější, protože příprava je poměrně krátká,“ doplnil.

Rodák ze Šternberku si ve své fotbalové kariéře zahrál za Přerov a Uničov, ale ve čtyřiadvaceti skončil. Poté se vrhnul na trenérskou dráhu a přes mládežnické výběry Olomouce a Baníku Ostrava se dostal až do pražské Dukly, kde od září 2016 trénoval A tým, který přebral po Jaroslavu Šilhavém. Na Julisce figuroval do léta 2018, než byl po neúspěšné sezoně odvolán. Poté se dostal k české ženské reprezentaci do sedmnácti let.

Od roku 2022 koučoval Žilinu v nejvyšší slovenské soutěži a s mladým kádrem s věkovým průměrem kolem jedenadvaceti let obsadil v prvním ročníku pátou pozici. V uplynulé sezoně koučoval Žilinu i v předkolech Evropské konferenční ligy, v tom druhém vypadl celek ze severu Slovenska s belgickým Gentem. Odvolaný byl Hynek v dubnu poté, co jeho svěřenci vyhráli jedinou z devíti posledních ligových partií a klesli ze druhé na čtvrtou příčku.