Jak moc těžké je vychytat nulu za Líšeň ve druhé lize?

Dobrá otázka. (úsměv) No… Náš styl je založený na ofenzivě, takže udržet nulu je dost náročné. Vždy je potřeba, aby se sešlo víc věcí. S Prostějovem jsme něco přežili, některé situace soupeř nedohrál podle svých představ. Bylo to o obětavosti všech hráčů na hřišti, protože nebrání jenom trojice stoperů vzadu, ale celý tým.

V brance se nenudíte, že?

To rozhodně ne. Ale je to super. Koho by bavilo jenom stát v bráně bez práce a vychytávat jednu nulu za druhou? (smích)

Často vás lze spatřit mimo vápno, jak uklízíte nakopnuté míče za obranu. Je to nutnost při stylu hry, jakým se prezentujete?

Určitě jo, jelikož hrajeme hodně dopředu a vzadu jen na tři obránce. Soupeři proti nám často chodí do přečíslení. Mě to ale baví, jsem ve hře a je to lepší, než jen celý zápas stát v brance. Třeba ve Vítkovicích jsem nevybíhal skoro vůbec. Tam jsme hráli ze zabezpečené obrany, takže nebylo třeba.

Proti Prostějovu jste šel i do skluzu a následně jste si dovolil kličku. Tohle máte taky v popisu práce?

To se tak zrovna sešlo. Neměl jsem ani jiné řešení, než jít do kličky, protože tam bylo moc hráčů. Naštěstí to dopadlo dobře.

Máte na to nervy?

Absolutně. Nervozitu nemám v charakteru. To spíš trne trenér, diváci a určitě máma, která chodí na každý zápas a z každého je na prášky. (úsměv)

To si asi ulevila, když jste doma poprvé vyhráli.

A hodně. Ale nejen ona. Už jsme doma fakt potřebovali vyhrát. Jednak kvůli fanouškům, kteří jsou v Líšni fantastičtí a za druhé skrz postavení v tabulce. Body po jednom naskakují strašně pomalu. Potřebovali jsme tři, abychom se vyhoupli zase do horní poloviny tabulky a vytvořili si rozestup od klubů ze dna.

Hned v první minutě jste Prostějovu chytl jasnou šanci. Jak moc důležité to bylo?

Těžko říct. I když dostaneme první branku, nic to s námi neudělá. Jedeme si pořád to svoje. V první půli jsme pak měli nějaké šance, ale to i Prostějov. Jenže my gól dali, on ne. Ve druhé půli jsme byli poctiví, trochu zalezli a počkali si na svoje šance. Ty přišly a přidali jsme další branky. Utkání jsme takticky zvládli výborně.

Dá se stále říct, že po devátém kole se stále vezete na nováčkovské euforii?

Možná ještě nějaká je, ale rozhodně bych ji krotil, protože jsme zase tolik bodů před zápasem s Prostějovem neudělali. Náskok na sestupové příčky jsme měli jen čtyři body. Pro nás je důležité doma vyhrávat.

Cítíte, že jste do druhé ligy zapadli, že už vás nikdo nebere za otloukánka?

Vyjma Žižkova prvních dvacet minut nás nikdo vyloženě nepřehrál. Prezentujeme se svým fotbalem, který je pro kluky extrémně náročný, ale je vidět, že to nese ovoce a děláme body. Kdybychom byli o trochu zkušenější, věřím, že máme o tři body víc.