Druholigový ročník zahájí Zbrojovka už v pátek od šesti hodin večer ve Vlašimi. „Tři čtyři otazníky máme, ale je před námi celý týden. Uvidíme, jak budou kluci vypadat, a pak se rozhodneme. Potěšující je, že otazníky nejsou následek toho, že se hráčům nedaří, ale spíš tím, že na jednom postu hrají kvalitně dva hráči. Dá se říci, že to jsou příjemnější starosti,“ uvedl na klubovém webu brněnský trenér Pavel Šustr.

Generálku jeho svěřenci zvládli, třetiligový Vyškov smetli ve Slavkově 9:1. „K vidění byly věci, které ve hře chceme mít. Soupeř nám dokázal vzdorovat v první půlce, kdy nasadil lepší sestavu, pak už byl zápas v naší režii. Vyškov je teprve na začátku přípravy a samozřejmě po čtvrté páté brance trochu poleví. Naši střídající hráči měli lehčí nohy, jde to lépe,“ okomentoval duel kouč.

Poločasy si rozdělili jeho svěřenci na čtyřech pozicích: brankáře Ondřeje Flodera střídal Pavel Halouska, stopera Lukáše Kryštůfka nahradil Petr Pavlík, na pravém kraji záložní řady Roberta Bartolomeua vyměnil Šimon Šumbera a Jakub Přichystal naskočil za Lukáše Mageru. V posledním případě však nejspíš nešlo o hledání vhodného kandidáta základní sestavy, kapitán Magera stihl za poločas dvě branky a kouč patrně neměl důvod jej v generálce nechávat déle na hřišti.

Hattrickem se po přestávce blýskl Šumbera, který se přihlásil o místo proti Vlašimi. „Příprava nebyla extra dlouhá, ale pořád je to pět týdnů tréninku bez ostrých zápasů. Teď už to naskočí, dojdou diváci. Náš úkol je rozjet se co nejlépe. Každý zápas bude opět o detailech, ale věřím, že když k tomu přistoupíme dobře, může nás naše kvalita posunout směrem k úspěchu,“ prohlásil Šustr.

Poprvé v přípravě se trefil nováček Adam Fousek, který přestoupil z Pardubic. Proti Vyškovu otevřel skóre. „Chceme každý zápas vyhrát už v přípravě, abychom měli vítěznou mentalitu a přenesli si ji do sezony,“ řekl nedávno Fousek.

Kromě něj brněnský klub jinou posilu nepřivedl. Ohlížel se po fotbalistovi doprostřed zálohy, který zaplní mezeru po Ladislavu Krejčím, jenž přestoupil do pražské Sparty. „Řešili jsme určité varianty, ale jednání jsme nedotáhli do konce. Buď z nějakého důvodu selhala, nebo u hráčů na zkoušku jako Adriána Čermáka trenéři vyhodnotili, že hledají jinou typologii. Zatím jsme úspěšní nebyli, ale to neznamená, že nehledáme dál,“ vzkázal sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Brněnský celek po minulé sezoně opustili ještě obránce Lukáš Vraštil a útočník Michal Škoda. Vedení klubu ovšem kádr považuje za dostatečně silný, aby vybojoval postup do nejvyšší soutěže. „Věříme hráčům, které aktuálně máme. V případě, že se nám nepovede žádnou posilu přivést, jsme podle nás dostatečně připravení i ve středu hřiště, abychom byli konkurenceschopní a splnili vytyčené cíle. Ne že bychom spali nebo nechtěli přivádět nové hráče, pořád jsou téměř dva měsíce přestupního období a někdo může dojít,“ doplnil Požár.

Zbrojovka se upírá hlavně k uzdravení dvou zraněných fotbalistů Petera Štepanovského a Ondřeje Pachlopníka. První si před dvěma týdny v přípravném střetnutí proti Jihlavě poranil koleno, druhého trápí bolavé achilovky. „U Štěpy první prognózy vypadaly hůř a může se vrátit na hřiště dřív než za avizovaných šest týdnů. U Pachliho věřím, že se už v týdnu zapojí do tréninkového procesu, ale nemáme definitivní stanovisko od lékařů,“ uvedl manažer.